2018/2019

Czerwiec 2019

Na uroczystym zakończeniu r,szk. 2018/2019 uczennica kl.I tak Paulina Wnęk otrzymała nagrodę książkową za zdobycie I miejsca w XIX Ogólnopolskim Konkursie Filmowym-Filmowe interpretacje baśni.

Również I miejsce zdobyła Natalia Gwiżdż ucz.kl.IV tak

Gratulujemy dziewczynom!

Czerwiec 2019

Ostatnia akcja czytelnicza przed letnim odpoczynkiem!

CZERWIEC 2019

Zapraszamy do biblioteki na kiermasz „Książka za złotówkę”

Czerwiec 2019

W ramach obchodzonej w całej Polsce akcji masowego czytania ?Jak nie czytam, jak czytam? organizowanej przez redakcję miesięcznika Biblioteka w Szkole  społeczność naszej szkoły spotykała  się na dziedzińcu szkolnym by poczytać sobie w gronie koleżanek i kolegów, w miłych okolicznościach, bez dorabiania wielkiej filozofii.

Głównym celem akcji było  budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z wolnym czasem i rozrywką. Akcja miała na celu zachęcić tych uczniów, którzy wciąż traktują czytanie jako przykry obowiązek. Nie zmuszajmy ich, lecz motywujmy.

Czytaniu z reguły towarzyszą dodatkowe atrakcje. W naszej szkole zorganizowany został konkurs fotograficzny ?Książka i ja?, w którym udział wzięli zarówno uczniowie jak i nauczyciele.

I miejsce zdobyły : Dominika Płaziak (kl. II TŻ) i Sylwia Siedlarska (kl. I TŻ)

II miejsce ? Żaneta Pietrucha (kl. II TŻ)

III  miejsce ? Jacek Berrahal i Kamil Staniszewski

Czerwiec 2019

Kolejny rok, kolejny sukces!

 4 czerwca 2019 r. w auli II LO w Rybniku odbył się uroczysty finał XIX Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego ? Filmowe Interpretacje Baśni

Paulina Wnęk i Natalia Gwiżdż uczennice Technikum Architektury Krajobrazu zostały laureatkami tegorocznej edycji , zajmując ex aequo pierwsze miejsce. Po inspirującym  wykładzie pana profesora Tadeusza Miczki ? kierownika Zakładu Komunikacji Kulturowej UŚ nastąpiło ogłoszenie wyników.  W kategorii plastycznej Paulinie i Natalii odczytała werdykt i nagrodę wręczyła malarka Maria Budny-Malczewska, członek jury konkursu. Finał konkursu zakończył się miłymi rozmowami przy poczęstunku.

Czerwiec 2019

Konkurs Fotograficzny „Książka i ja” w ramach Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej rozstrzygnięty!

Komisja konkursowa w składzie nauczycieli : Joanna Betlej, Małgorzata Augustyn, Małgorzata Kmiecik i Monika Sieradzka-Łukowicz przyznały biorącym udział w konkursie następujące miejsca

I miejsce zajęła Sylwia Siedlarska i Dominika Płaziak

II miejsce otrzymała  Żaneta Pietrucha 

III miejsce zajęli n-l Jacek Berahall i Kamil Staniszewski

Czerwiec 2019

Wystawa z okazji Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej

JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM , której celem jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z wolnym czasem i rozrywką. 

Zapraszamy naszych Czytelników do nowego kącika czytelnianego…

Maj 2019

Nowa wystawa w czytelni „POWIATOWE, WOJEWÓDZKIE, OGÓLNOPOLSKIE…” w latach 2014-2019

Wśród nagrodzonych na etapie powiatowym znaleźli się uczniowie:

Natalia Gwiżdż, Karolina Stasiowska, Sebastian Kuk, Agnieszka Szydłowska

Na szczeblu wojewódzkim: Magdalena Święch, Justyna Krawiec, Kinga Pruchnik a na szczeblu ogólnopolskim Natalia Gwiżdż, Agnieszka Szydłowska, Klaudia Michońska i Paulina Wnęk

Gratulujemy!

Maj 2019

Zapraszamy do udziału w I Konkursie Fotograficznym.Regulamin w gablocie przed biblioteka szkolną.

Kwiecień 2019

Uroczyste pożegnanie klas maturalnych

Dyrektor szkoły pani Katarzyna Grygiel i nauczyciel bibliotekarz Joanna Betlej wręczyła Agnieszce Szydłowskiej nagrodę Najlepszego czytelnika Roku 2018/19 oraz Małgorzacie Wojdyle nagrodę za pracę społeczną w bibliotece szkolnej.

Dyrektor szkoły pani Katarzyna Grygiel i nauczyciel bibliotekarz Teresa Młyniec wręczyła nagrody książkowe Natalii Gwiżdż i Agnieszce Szydłowskiej za udział w licznych konkursach organizowanych w bibliotece oraz zdobywanie w latach 2015-2019 I-ych miejsc  w Ogólnopolskim Konkursie Filmowym w Rybniku

Kwiecień 2019

Polskie Radio 24 w naszej bibliotece

W dniu 5 kwietnia w naszej bibliotece gościliśmy kapitana Wojska Polskiego Wojciecha Grzesiakowskiego , żołnierza konspiracyjnej organizacji „Żołnierze Wolnej Polski” z którym wywiad przeprowadził dziennikarz Tadeusz Płużański.Gość opowiadał o latach więzieniach, pracy w kamieniołomach, pracy w harcerstwie z młodymi ludźmi. Redaktor T.Płużański materiały wykorzysta w audycji „powroty z niepamięci”, która będzie nadana w najbliższym czasie na antenie Polskiego Radia 24.Będzie ona poświęcona kpt.  Wojciechowi Grzesiakowskiemu.


Marzec

Z okazji 14 rocznicy śmierci Jana Pawła II , naszego patrona szkoły zapraszamy do obejrzenia wystawy „Pamiętamy…”

Marzec

Zapraszamy do obejrzenia podróżniczej wystawy Przez kontynenty…”

MARZEC

NA XIX Ogólnopolski Konkurs Filmowy „Filmowe interpretacje baśni” organizowany przez II LO w Rybniku juz po raz czwarty wysłaliśmy cztery prace plastyczne.Poniżej przedstawiamy w/w prace, praca Natalii Gwiżdż, Pauliny Wnęk,Agnieszki Szydłowskiej oraz Wiktora Krawca.Za wszystkich trzymamy mocno  kciuki!

LUTY

Akcja czytelnicza:Zabierz ze sobą książkę na ferie…

STYCZEŃ

W dniu 15 I 2019 w czytelni odbył się konkurs WYKREŚLANKI , w którym udział wzięli uczniowie klas:I tł, Izm, IV taki II tm. Uczestnicy rywalizowali ze sobą wyszukując w diagramie podane słowa. Największą spostrzegawczością wykazała się ucz.Kl IV tak Małgorzata Wojdyła, która zdobyła I miejsce.

W BIBLIOTECE NA PRZERWACH I NIE TYLKO…

 

Wręczenie nagród w konkursie II TEST  WIEDZY O REGIONIE

I miejsce zajęła  Justyna Kudłacz z kl.I tz oraz Wiktoria Kawalec z kl.I tak

II miejsce -Karolina Wróbel z kl.I tż

III miejsce zajęli Adrian Podgórski i Dawid Raś z kl.I tm

Wyróżnienie otrzymał Karol Gajda również z kl.I tm

Gratulujemy pierwszakom !

Styczeń

Wręczenie nagród w Konkursie MISTRZ ORTOGRAFII

Mistrzem ortografii została Małgorzata Wojdyła z kl.IV tak!

II miejsce -Aleksandra Roś z kl.I Tż

III miejsce – Justyna Kudłacz z kl.I tż

Gratulujemy!

GRUDZIEŃ

Wystawa Bożonarodzeniowa w czytelni

 

Jesień  w bibliotece ZS im. JP II

w Brzostku

(artykuł zamieszczony w nr 12/2018 „Wiadomości Brzosteckich”)

Jesień  to dla naszej biblioteki czas obfitujący  w liczne wydarzenia. Jednym z ważniejszych, które obchodziliśmy w tym roku były jej  60. urodziny. Z tej okazji, włączając się jednocześnie w obchody Jubileuszu Szkoły, przygotowałyśmy wystawę ścienną  przedstawiającą  historię powstania szkoły i jej kolejne jubileusze oraz  wystawę kronik szkolnych od 1958 r. do 2018r., dzięki której zaproszeni goście, absolwenci i byli pracownicy mogli  oddać się wspomnieniom z lat szkolnych, co stanowiło okazję  do wspólnych rozmów oraz  pamiątkowych  wpisów.

Tradycyjnie, w październiku,  obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, tym razem pod hasłem ?Książka to przyszłość?, w ramach którego przeprowadziłyśmy szereg działań mających na celu popularyzowanie czytelnictwa, w tym wystawę  ?Dobra książka na jesienne, długie wieczory? prezentującą najbardziej poczytne tytuły  zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa oraz  liczne konkursy ? zarówno czytelnicze ( najlepszy czytelnik miesiąca i najlepsza klasa w czytelnictwie), jak i tematyczne –  V dyktando mające na celu  wyłonienie Szkolnego Mistrza Ortografii 2018 oraz  II test wiedzy o regionie adresowany do wszystkich uczniów będących  miłośnikami  ziemi brzosteckiej.

Listopad rozpoczęłyśmy  od włączenia się w organizację Światowego Dnia Gier Planszowych, w czasie którego nie zabrakło dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń.  Uczniowie rywalizowali ze sobą w rozgrywkach szachowych,  grach logiczno ?losowych oraz  zręcznościowych, wykazując się przy tym sprytem, zręcznością, a przede wszystkim  świeżością umysłu.

Z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowałyśmy wystawę, do której wykorzystałyśmy materiały edukacyjne ?W drodze do niepodległości? oraz plansze nawiązujące do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości prezentujące  najważniejsze wydarzenia oraz sylwetki wybitnych Polaków, które zostały opracowane przez  PERN S.A. przy współpracy z Narodowym Archiwum Cyfrowym, Bankiem Pocztowym S.A. i Archiwum Akt Nowych.

Niepodległościowy wystrój biblioteki stał się tłem spotkania z pieśnią patriotyczną. Zaproszeni goście ? dyrektor szkoły oraz  nauczyciele wraz z uczniami poprzez  wspólny śpiew pieśni patriotycznych, takich jak: ?Ej dziewczyno , ej niebogo?, ?Ostatni mazur?, ?O mój rozmarynie?, ?Orlątko? , ? Piechota?, ?Przybyli ułani pod okienko?, ?Wojenko , wojenko? oddali hołd Polakom walczącym za naszą Ojczyznę. Występ wokalny stanowił okazję do zapoznania się z genezą prezentowanych utworów. Dopełnieniem spotkania była prezentacja multimedialna, która przedstawiała obrazy z tamtych lat. Mamy nadzieję, że wspólny śpiew rozbudził uczucie patriotyzmu i  dumy z przynależności do kraju, który ma piękną choć bolesną historię.

Podejmowane przez nas  działania  stanowią potwierdzenie tezy, że współczesna biblioteka to miejsce tętniące życiem,  widoczne w szkole, w którym odbywa się  wiele ciekawych zajęć, spotkań, imprez i konkursów wzbudzających w uczniach ciekawość świata.

 Listopad 2018

Wystawa informacyjna dla Rodziców

RODZICU bądź na bieżąco z naszą biblioteką

14 XI 2018r. zapraszamy rodziców do obejrzenia wystawy fotografii przedstawiającej działalność naszej biblioteki a szczególnie : Narodowego Czytania Przedwiośnia Stefana Żeromskiego ,wystawy kronik szkolnych od 1958-2018 z okazji Jubileuszu Szkoły oraz Obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych(V Dyktando Ortograficzne, II Test o naszym regionie,  Dzień Gier Planszowych oraz Szkolny Konkurs na Najlepiej Czytającą Klasę oraz Najlepszego Czytelnika)

To wszystko znajdziecie Państwo na tablicy informacyjnej przy wejściu do naszej biblioteki.Zapraszamy

 Listopad 2018

Wystawa na korytarzu szkolnym

DOBRA KSIĄŻKA NA JESIENNE , DŁUGIE WIECZORY …do wypożyczenia w naszej bibliotece

 

 Listopad 2018

8 XI 2018r. w przeddzień uroczystej akademii z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości w czytelni zorganizowany został wspólny śpiew pieśni patriotycznych.Wzięli w nim udział niektórzy członkowie Kawiarenki Literackiej oraz uczniowie klasy 4 TM i 2 TM. Zaproszenie przyjęła dyr szkoły pani Ktarzyna Grygiel oraz nauczyciele Małgorzata Kmiecik, Ewa Czyrnia, Marta Oprządek, Ireneusz Musiał , ksiądz Piotr Filipek  oraz  kl.2 tm, 1 tak i tż oraz 1zs. Kazda wspólnie zaśpiewana pieśn była poprzedzona genezą jej powstania , oraz zamieszczonymi obrazami na ekranie. Doniosły , radosny śpiew był słyszany w całej szkole.

Październik 2018

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2018

Kolejny październikowy dzień w bibliotece szkolnej rozpoczął się zmaganiami chłopców z kl.II tm i I zs biorących udział w Dniu Gier Planszowych .

 W WARCABACH zwyciężył Dawid Rakowski z I zs z Michałem Jasickim z kl.II tm

oraz Wiktor Krawiec z kl.II tm z Patrykiem Paskiem z kl.II tm

w grze 5 SEKUND

I miejsce zdobył Sebastian Maguda z kl.II tm

II miejsce zajął Wiktor Krawiec z kl.II tm

w kolejnej rozgrywce zwyciężył Daniel Wołowiec a za nim Dawid Rakowski obaj z kl.II tm

Dużą cierpliwością w grze Jenga okazał się Wiktor Krawiec zdobywając I miejsce , za nim Michał Dudek a III zdobył Piotr Grych

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2018

24 X 2018r. odbył się II TEST WIEDZY O REGIONIE .Brali w nim udział uczniowie z klas I Technikum Architektury Krajobrazu , Technikum Żywienia oraz Technikum Mechanizacji.

I miejsce zajęła  Justyna Kudłacz z kl.I tz oraz Wiktoria Kawalec z kl.I tak

II miejsce -Karolina Wróbel z kl.I tż

III miejsce zajęli Adrian Podgórski i Dawid Raś z kl.I tm

Wyróżnienie otrzymał Karol Gajda również z kl.I tm

Gratulujemy pierwszakom !

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2018

23 X 2018 w czytelni zostało zorganizowane już po raz piąty Dyktando Ortograficzne.

Mistrzem ortografii została Małgorzata Wojdyła z kl.IV tak!

II miejsce -Aleksandra Roś z kl.I Tż

III miejsce – Justyna Kudłacz z kl.I tż

Gratulujemy!

6 X 2018

JUBILEUSZ 60-LECIA ZESPOŁU SZKÓŁ im.JANA PAWŁA II w BRZOSTKU

BIBLIOTEKA SZKOLNA RÓWNIEŻ SKOŃCZYŁA 60 LAT…

Z TEJ OKAZJI W CZYTELNI ZOSTAŁA ODNOWIONA WYSTAWA ŚCIENNA  JUBILEUSZE SZKOŁY ORAZ  ZORGANIZOWANA JUBILEUSZOWA WYSTAWA KRONIK SZKOLNYCH OD 1958 ROKU. CIESZYŁA SIĘ DUŻYM ZAINTERESOWANIEM ZARÓWNO WŚRÓD GOŚCI JAK RÓWNIEŻ ABSOLWENTÓW, KTÓRZY ODNALEŹLI SIĘ NA NIEJEDNEJ FOTOGRAFII.

BYŁY BARDZO MIŁE WPISY DO KRONIKI, ROZMOWY, WSPOMNIENIA… 


WRZESIEŃ 2018/2019

NARODOWE CZYTANIE W ZESPOLE SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II W BRZOSTKU

W roku, w którym obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie kl. I TŁ ( Justyna Kudłacz, Karolina Wróbel, Izabela Zbylut, Łukasz Matyasik), II TŻ (Dominika Płaziak), III TŻ (Julia Żygłowicz, Aldona Michońska, Wiktor Jarmusz), IV TM (Wojciech Zastawny)   czytali w obecności  całej społeczności szkolnej fragmenty ?Przedwiośnia? Stefana Żeromskiego traktujące o odradzającej się i odrodzonej Polsce. Wspólna lektura pozwoliła nam przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku, wzbudzić refleksję nad dziejami ojczystymi, a   zarazem uczcić Jubileusz.

Wystawa pedagogizująca dla Rodziców

HIGIENA PRACY UMYSŁOWEJ -POCZYTAJ RODZICU