2019/2020

Zaczytaj się na ferie!

Plebiscyt czytelników”Najlepsza książka na ferie”

Konkurs „Czytelnik Ferii”

Zapraszamy do udziału wszystkich Czytelników.

Stwórz-Pokaż-Zaistniej

Zapraszamy uczniów do III edycji akcji STWÓRZ-POKAŻ-ZAISTNIEJ

Malujesz, tworzysz coś ciekawego, śpiewasz, recytujesz , a może rzeźbisz? Przyjdź do biblioteki szkolnej i pokaż!

Zwycięzcy akcji wezmą udział w Wieczorze Twórczości Młodych

w Bibliotece Pedagogicznej w Jaśle.

Zapraszamy!

Wystawa Światło z ziemi

Ważnym elementem projektu ?Ignacy Łukasiewicz ?? jest zorganizowana wystawa książek znajdujących się w naszym księgozbiorze jak również pozycji wypożyczonych w BP w Jaśle i Krośnie. Służą one pomocą uczniom biorącym udział w projekcie. Uzupełnieniem wystawy są lampy naftowe , które są w posiadaniu naszej szkoły.

Akcja czytelnicza CZYTAMY LITERATURĘ BOŻONARODZENIOWĄ

 W okresie przedświątecznym biblioteka szkolna zaprosiła wychowawców wraz z uczniami do wzięcia udziału w akcji czytelniczej CZYTAMY LITERATURĘ BOŻONARODZENIOWĄ mającą na celu promowanie literatury związanej ze Świętami Bożego Narodzenia.

W dn. 11-19 XII nauczyciele, Małgorzata Jop z kl.II tmia, Teresa Młyniec z kl.I zmg , I tmg , II tż , I tzg , Joanna Betlej z kl.I tłg i I tmg i II tł oraz Małgorzata Augustyn i Małgorzata Kmiecik czytali literaturę  m.in.St.W.Reymonta,Cz.Miłosza, J. Pocka, M.Musierowicz,K.K.Baczyńskiego, K. Dickensa, . ks.J.Twardowskiego. Spotkaniom towarzyszyły rozmowy uczniów nt. tradycji i obrzędów bożonarodzeniowych w ich miejscu zamieszkania.

Konkurs Bożonarodzeniowy

Konkurs o tematyce zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia został przeprowadzony na zastępstwach w kl. II zmb oraz I tmg.

Zwyciężyli: Piotr Zyznar, Dawid Rakowski, Rafał Bulsiewicz, Paweł Raś i Kacper Mirus oraz kolejno Krzysztof Augustyn Krystian Noga oraz trzecie miejsce zajęli Kamil Kurek i Szymon Wąsik.

Konkurs ?WYKREŚLANKI?

Również na zastępstwach w bibliotece został zorganizowany Konkurs ?Wykreślanki? w którym I miejsce zajął Sebastian Bulsiewicz, II miejsce Kacper Cabaj i Marcin Staniszewski oraz III miejsce Dariusz Święch. Uczniowie bardzo chętnie biorą udział w konkursach organizowanych przez bibliotekę.

XXVII Rzeszowskie

Dni Kultury Szkolnej

W dniach 5-6 XII 2019 r. uczennice kl. IV tż reprezentowały naszą szkołę na XXVII Rzeszowskich Dniach Kultury Szkolnej, w czasie których Julia Żygłowicz przedstawiła Lament paranoika a Karolina Stasiowska zaśpiewała piosenkę Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos. Obydwie uczestniczki pięknie zaprezentowały się i zebrały gromkie brawa. Impreza odbyła się w 3 LO im. C. K. Norwida pod patronatem Prezydenta Miasta Rzeszów, Urzędu Marszałkowskiego, TVP Rzeszów, Gazety Codziennej NOWINY, rozgłośni radiowych polskiego Radia Rzeszów oraz Katolickiego Radia VIA jak również MDK Rzeszów.

Wręczenie nagród w VI Konkursie Fotograficznym

I miejsce w Konkursie fotograficznym techniką Sleeveface ex aequo z Kingą Kolbusz z 1 tłg zajęła Paulina Wnęk z 2 tł, II miejsce ex aequo z Martyną Zastawny z 1tłg zajęła Anna Dziedzic z 2 tł, a III miejsce ex aequo z Natalią Samborską z 1 tłg Magdalena Bargieł z 2 tł.

Komisja konkursowa w składzie: pedagog szkolny Małgorzata Kmiecik, nauczyciel języka angielskiego Monika Sieradzka-Łukowicz i nauczyciel architektury krajobrazu Dorota Machaj.

Gratulujemy!

Wręczenie nagród w VI Konkursie Ortograficznym

Zwyciężyla Justyna Kudłacz i kolejno Karolina Wrobel natomiast III miejsce zajęła Kinga Kolbusz.

Wręczenie nagród w II Teście o Regionie

I miejsce zajęła Karolina Wróbel, II Justyna Kudłacz i III miejsce Marcelina Woźny.

Jak obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Zapraszamy do obejrzenia sleeveface z książką zorganizowanego w bibliotece , w którym wzięły udział uczennice z klasy Itłg.

Termin sleeveface powstał w 2006 roku i został upowszechniony przez Johna Rostrona i Carla Morrisa w wersji winylowej w publikacji o tej samej nazwie. Sleeveface to fotografia osoby z zasłoniętą przez okładkę książki lub płyty częścią ciała.

Jak obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

?Wyobraź sobie?? takie hasło przyświecało tegorocznemu Międzynarodowemu Miesiącowi Bibliotek Szkolnych, które biblioteka Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jana Pawła II w Brzostku obchodziła już po raz jedenasty.
Z tej okazji w czytelni zorganizowana została wystawa ?Człowiek nie jest sam, żyje z drugimi, przez drugich, dla drugich? przedstawiająca przesłanie papieża Polaka do młodych oraz jego publikacje, m.in. ?Wstańcie, chodźmy?, ?Przekroczyć próg nadziei?, ?Pamięć i tożsamość?, ?Modlitwy i rozważania na każdy dzień roku?, ?Autobiografia?, ?Dar i tajemnica? i ?Elementarz Jana Pawła II? .
W ramach obchodów święta biblioteki czytelnicy wzięli udział w konkursach: ?Dokończ przysłowie?, ?Palcem po mapie?, ?Zagadki logiczne?, ?Najlepszy czytelnik października?, ?Najlepsza klasa w czytelnictwie?, turnieju układania puzzli na czas, grach towarzyskich: szachy, warcaby, 5 sekund, grach zręcznościowych oraz w III teście wiedzy o regionie ?Czy znasz swój region?? i VI dyktandzie o tytuł mistrza ortografii.
Projektem ?Ignacy Łukasiewicz w blasku lampy naftowej? został zapoczątkowany cykl pt. ?Znane sylwetki regionu?. Pomocą dla uczniów biorących w nim udział była wystawa ?Śladami Ignacego Łukasiewicza?, na której oprócz naszego księgozbioru znalazły się opracowania z PBW w Krośnie i Jaśle.
Wszystkie wyżej wymienione działania służyły promocji naszej biblioteki, rozbudzeniu i kształtowaniu kultury czytelniczej oraz zaakcentowaniu Święta Bibliotek Szkolnych.

Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Program Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej bibliotece.Zapraszamy chętnych uczniów do zabawy!


Dbałość o zdrowie własne i cudze

Zapraszamy Rodziców do zapoznania się z wystawą nt. Dbałość o zdrowie własne i cudze – 18 złotych zasad jak dbać o zdrowie i 10 porad jak robić to prawidłowo.


„Człowiek nie jest sam?”

Wystawa zorganizowana z okazji rocznicy szkoły i nadania jej imienia Jana Pawła II zawierająca przesłanie Papieża do młodzieży została wzbogacona o pozycje książkowe oraz ilustrowane wydawnictwa albumowe.


Narodowe Czytanie 2019

Biblioteka szkolna po raz czwarty włączyła się w akcję Narodowe Czytanie. Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele Polskie. Utwory, których wspólnym mianownikiem była polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem.

Dobra pani – Eliza Orzeszkowej
Dym – Marii Konopnickiej
Katarynka – Bolesława Prusa
Mój ojciec wstępuje do strażaków – Brunona Schulza
Orka – Władysława Stanisława Reymonta
Rozdziobią nas kruki, wrony? – Stefana Żeromskiego
Sachem – Henryka Sienkiewicza
Sawa – Henryka Rzewuskiego

W akcji czytelniczej wzięli udział: Julia Żygłowicz, Aldona Michońska, Justyna Kudłacz, Karolina Wróbel, Dudek Wiktoria i Piotr Grych.


Wystawa Wrzesień 1939

Dokładnie 80 lat temu, od bombardowania Wielunia i ataku pancernika Schleswig-Holstein na Wojskową Składnicę Tranzytową na Westerplatte rozpoczęła się II wojna światowa.

Pamiętamy i musimy pamiętać z wdzięczności dla tych, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny. Walczyli o każdy skrawek abyśmy mogli żyć w wolnej Polsce.