2019/2020

Jak obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Zapraszamy do obejrzenia sleeveface z książką zorganizowanego w bibliotece , w którym wzięły udział uczennice z klasy Itłg.

Termin sleeveface powstał w 2006 roku i został upowszechniony przez Johna Rostrona i Carla Morrisa w wersji winylowej w publikacji o tej samej nazwie. Sleeveface to fotografia osoby z zasłoniętą przez okładkę książki lub płyty częścią ciała.

Jak obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

?Wyobraź sobie?? takie hasło przyświecało tegorocznemu Międzynarodowemu Miesiącowi Bibliotek Szkolnych, które biblioteka Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jana Pawła II w Brzostku obchodziła już po raz jedenasty.
Z tej okazji w czytelni zorganizowana została wystawa ?Człowiek nie jest sam, żyje z drugimi, przez drugich, dla drugich? przedstawiająca przesłanie papieża Polaka do młodych oraz jego publikacje, m.in. ?Wstańcie, chodźmy?, ?Przekroczyć próg nadziei?, ?Pamięć i tożsamość?, ?Modlitwy i rozważania na każdy dzień roku?, ?Autobiografia?, ?Dar i tajemnica? i ?Elementarz Jana Pawła II? .
W ramach obchodów święta biblioteki czytelnicy wzięli udział w konkursach: ?Dokończ przysłowie?, ?Palcem po mapie?, ?Zagadki logiczne?, ?Najlepszy czytelnik października?, ?Najlepsza klasa w czytelnictwie?, turnieju układania puzzli na czas, grach towarzyskich: szachy, warcaby, 5 sekund, grach zręcznościowych oraz w III teście wiedzy o regionie ?Czy znasz swój region?? i VI dyktandzie o tytuł mistrza ortografii.
Projektem ?Ignacy Łukasiewicz w blasku lampy naftowej? został zapoczątkowany cykl pt. ?Znane sylwetki regionu?. Pomocą dla uczniów biorących w nim udział była wystawa ?Śladami Ignacego Łukasiewicza?, na której oprócz naszego księgozbioru znalazły się opracowania z PBW w Krośnie i Jaśle.
Wszystkie wyżej wymienione działania służyły promocji naszej biblioteki, rozbudzeniu i kształtowaniu kultury czytelniczej oraz zaakcentowaniu Święta Bibliotek Szkolnych.

Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Program Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej bibliotece.Zapraszamy chętnych uczniów do zabawy!


Dbałość o zdrowie własne i cudze

Zapraszamy Rodziców do zapoznania się z wystawą nt. Dbałość o zdrowie własne i cudze – 18 złotych zasad jak dbać o zdrowie i 10 porad jak robić to prawidłowo.


„Człowiek nie jest sam?”

Wystawa zorganizowana z okazji rocznicy szkoły i nadania jej imienia Jana Pawła II zawierająca przesłanie Papieża do młodzieży została wzbogacona o pozycje książkowe oraz ilustrowane wydawnictwa albumowe.


Narodowe Czytanie 2019

Biblioteka szkolna po raz czwarty włączyła się w akcję Narodowe Czytanie. Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele Polskie. Utwory, których wspólnym mianownikiem była polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem.

Dobra pani – Eliza Orzeszkowej
Dym – Marii Konopnickiej
Katarynka – Bolesława Prusa
Mój ojciec wstępuje do strażaków – Brunona Schulza
Orka – Władysława Stanisława Reymonta
Rozdziobią nas kruki, wrony? – Stefana Żeromskiego
Sachem – Henryka Sienkiewicza
Sawa – Henryka Rzewuskiego

W akcji czytelniczej wzięli udział: Julia Żygłowicz, Aldona Michońska, Justyna Kudłacz, Karolina Wróbel, Dudek Wiktoria i Piotr Grych.


Wystawa Wrzesień 1939

Dokładnie 80 lat temu, od bombardowania Wielunia i ataku pancernika Schleswig-Holstein na Wojskową Składnicę Tranzytową na Westerplatte rozpoczęła się II wojna światowa.

Pamiętamy i musimy pamiętać z wdzięczności dla tych, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny. Walczyli o każdy skrawek abyśmy mogli żyć w wolnej Polsce.