2002/2003

09.2003
Wystawa – „Mądrość, światło, nauka”

10.2003
Z okazji Święta Szkoły (3 X 2002) zorganizowano wystawę poświęconą Patronowi Szkoły pt. „Ostatnia Pielgrzymka do Ojczyzny 2002”. W dniu tym wystawę odwiedziły klasy I LO i I LP wraz z wychowawcami.

Wystawa poświęcona Andrzejowi Wajdzie
Ekranizacja słynnego dzieła Aleksandra Fredry pt. „Zemsta” autorstwa Andrzeja Wajdy stała się okazją do zorganizowania wystawy poświęconej sylwetce reżysera i jego filmu. Zapraszamy uczniów do naszego Centrum Multimedialnego w celu zapoznania się z w/w wystawą. Więcej o pracy reżysera na stronie http://www2.gazeta.pl/im/1015/m1015933.dochttp://www.wajda.pl, informacje o filmie:http://www2.gazeta.pl/im/1015/m1015933.doc.

Wystawa Bożonarodzeniowa kasyno internetowe
i życzenia

Wystawa Bożonarodzeniowa z życzeniami dla nauczycieli i uczniów zapisanymi na papierowych bombkach, które zostały odczytane przez radiowęzeł w dn. Wigilii szkolnej

Wystawa ‚Kalendarz kulturalny 2003’
Rocznice urodzin i śmierci wybitnych poetów i pisarzy

Zajęcia z Edukacji Czytelniczej i Medialnej w Centrum Informacyjnym

Dni Otwarte Szkoły

Centrum Dydaktyczno-Informacyjne bardzo serdecznie przyjmowało uczniów szkół gimnazjalnych wraz z jej opiekunami. Na stanowiskach komputerowych oglądali stronę Centrum www.zsbiblio.republika.pl a w niej następujące działy: Zasoby , Regulamin ,  Dobre rady, Z życia…,Polecamy , Czytelnictwo. Największym zainteresowaniem cieszył się dział  Z życia… gdzie barwne zdjęcia przedstawiały działalność kulturalno-wychowawczą biblioteki szkolnej. Następnie nauczyciel bibliotekarz T. Młyniec zapoznawała młodzież z warsztatem informacyjnym naszej biblioteki za pomocą prezentacji utworzonej w programie Power Point. Pozostałe prezentacje dotyczyły Dziejów książki oraz Bibliografii załącznikowej. Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyła się przygotowana przez nauczycieli bibliotekarzy T. Młyniec i D. Wójcik wystawa o Patronie szkoły Janie Pawle II . Młodzież chętnie przeglądała jej kolejne stanowiska Od Wadowic do Watykanu, Papież w Polsce , Pielgrzymki Papieża oraz najnowszą publikację Tryptyk Rzymski. Kolejnym punktem spotkania były przedstawiane na video fragmenty nagrań uroczystości szkolnych ( Święto szkoły, akademie szkolne wg kalendarza rocznic, otrzęsiny ,mikołajki, półmetki , studniówki, turnieje klas, andrzejki, teleturnieje i wiele innych.) Po obejrzeniu ich wraz z opiekunami oglądali przygotowane na stolikach Kroniki naszej szkoły począwszy od jej założenia w r. 1958 po dzień dzisiejszy oraz monografię szkoły  Rozwój Szkoły Rolniczej w latach 1958-1998. Na pamiątkę zostawili w nich piękne wpisy z podziękowaniami za zaproszenie na Dni Otwarte Szkoły. W czytelni Centrum przy suto zastawionych stołach przyjmowani byli również opiekunowie gimnazjalistów. Program promocji został przygotowany i prowadzony przez nauczycieli bibliotekarzy naszego szkolnego Centrum.

Wystawa o Patronie Szkoły

Kroniki szkolne od roku 1958 –

Wpis do kroniki

Poczęstunek

Maj
Wystawa z okazji Dnia Matki „O Matce – Pieśń”

Inscenizacja „Dziwna choroba”
16 czerwca w czytelni odbyła się inscenizacja „Dziwna choroba” – E. Olszewska („Wychowawca” 11/2001) dla klas 1-szych jako ostatnie ogniwo przedsięwzięcia realizowanego w ramach „Edukacja Czytelnicza i Medialna”.