2007/2008

IX 2007

Wystawa – Kampania wrześniowa
Wystawa KAMPANIA WRZEŚNIOWA przypomniała wszystkim tamten okrutny czas.

3 X 2007

Święto Szkoły.
Z okazji Święta Szkoły i Dnia Papieskiego młodzież obejrzała wystawę pt.” Człowiek nie jest sam, żyje z drugimi , przez drugich , dla drugich” która w albumach książkowych przedstawiła drogę do świętości Jana Pawła II

X 2007
Wyjazd Kawiarenki LIterackiej na bajkę baletową – „Kot w butach”.
Dla chętnych uczniów z Kawiarenki Literackiej i nauczycieli z dziećmi biblioteka szkolna zorganizowała wyjazd na bajkę baletową pt. „Kot w butach” udziałem tancerzy baletu i orkiestry Opery Śląskiej . Brawurowe solówki taneczne, ciekawe układy choreograficzne, pełne kolorystyki stroje, w połączeniu z nowocześnie brzmiącą muzyką aranżera i dyrygenta – Bogdana Pawłowskiego, były atrybutami tego spektaklu. Tradycja i współczesność, balet i nowoczesna muzyka były okazją do obcowania z prawdziwą sztuką., która zadowoliła zarówno miłośników baletu, tańca współczesnego, muzyki o szerokim wachlarzu brzmieniowym , jak i tych którzy lubią świat baśni. Sponsorem biletów był Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Brzostku, któremu na ręce Dyrektora Ryszarda Tomaszewskiego składamy wyrazy podziękowania za pomoc finansową.

X 2007
Przedmaturalne spotkanie z… Żeromskim.

W nowym roku szkolnym biblioteka  rozpoczęła cykl „Przedmaturalnych spotkań z …” Pierwsze dotyczyło przypadającej w 2007 roku 143 rocznicy urodzin i 82 rocznicy śmierci  pisarza Stefana Żeromskiego. Wystawa podzielona na 3 stoiska: „MŁODOŚĆ PISARZA”, „TWÓRCZOŚĆ . TEMATY, MOTYWY, LITERACKIE KREACJE.”, „PROZAIK, NOWELISTA, DRAMATOPISARZ I PUBLICYSTA- WIELKI  SPOŁECZNIK I PATRIOTA” przypomniała życie i twórczość pisarza .31  października Kawiarenka Literacka przedstawiła pięciu klasom maturalnym naszej szkoły montaż literacki jako powtórkę wiadomości o pisarzu. Uzupełnieniem spotkania  były dwie prezentacje w formie slajdów „Wędrówka po miejscach związanych z biografią pisarza”oraz „Wystawa materiałów biograficznych i literackich z młodzieńczych lat pisarza” .Opracowana broszura „Żeromski Stefan 1864-1925” została sprzedana maturzystom a casino na internet zebrana kwota przeznaczona na materiały biblioteczne.

XI 2007
Rok 2007 – rokiem Stanisława Wyspiańskiego

XI 2007
VII Pielgrzymka Rowerowa – „Rowerem przez Europę”. Wspomnienia ks. Stanisława Zagórskiego

XII 2007
Przedmaturalne spotkanie z… Wyspiańskim

Poezje Wyspiańskiego recytowali Michał i Grzegorz…

…Justyna i Monika…

…Katarzyna

Wywiad z duchem Artysty prowadziła Kinga

Młodzież z zainteresowaniem obejrzała opracowaną prezentację multimedialną pt. „Biografia w kamienie wpisana” na temat, której Katarzyna przeprowadziła konkurs. Nagrodą były słodkie upominki.

Wystąpili: (od lewej) Natalia, Katarzyna, Michał, Renata, Kinga, Grzegorz, Justyna, Monika, Joanna, Katarzyna, Karolina

Kwota zebrana ze sprzedaży opracowanej broszury „Stanisław Wyspiański”, zostanie przeznaczona na działalność Kawiarenki Literackiej.

IV 2008
3 rocznica śmierci Jana Pawła II

IV 2008

Katyń 2008

Z okazji rocznicy Zbrodni Katyńskiej biblioteka szkolna zorganizowała wystawę , która przypomniała o tamtych nieludzkich chwilach.

Fragmenty listów, wspomnienia ojców wywarły na uczniach duże wrażenie. Dla uczczenia tego czasu zapalono świece.

IV 2008
Pożegnanie Kawiarenkowiczów Literackich

„Piękne jest to, co właśnie staje się przeszłością”

W dniu 21 kwietnia 2008 r. w czytelni odbyło się uroczyste pożegnanie Kawiarenkowiczów Literackich z klas maturalnych. Natalia powitała zgromadzonych kolegów na ostatniej już wspólnej ?próbie? i zaprosiła do wysłuchania krótkiego montażu słowno-muzycznego.
Pięknymi strofami:

…Od dziś zacznie przychodzić nowe?.
Nowe jest już w zasięgu ręki;
Trzeba je tylko rozpoznać, uchwycić
I nie wypuszczać z objęć.
Potrafi być przebiegłe, więc musimy się rozglądać,
Aby nie przegapić najważniejszego,
Jakiejś szansy, ścieżki, czy furtki,
Która chce nas zaprowadzić
Do jednego z magicznych ogrodów.
Bo właśnie w dążeniu i szukaniu, cała rozkosz.
Wystarczy chcieć , a chcieć to móc.

Złożyła Wszystkim starszym kolegom życzenia i zaprosiła do poczęstunku.

IV 2008
Pożegnanie klas maturalnych

Na uroczystym apelu zostały rozdane nagrody w konkursie „Henryk Sienkiewicz – życie i twórczość”,
a byli uczestnicy Kawiarenki Literackiej zostali wyróżnieni nagrodami za zaangażowanie w działalność kulturalną szkoły.

XXI Ogólnopolski Zjazd
Rodziny Szkół im. Jana Pawła II
Lubień 23-24 maj 2008

„Rodzina Bogiem silna, staje się siłą człowieka i całego narodu”

Stało się też tradycją, że szkoły noszące imię Jana Pawła II co roku organizują zjazd celem spotkania, wymiany doświadczeń w prowadzeniu pracy wychowawczej wokół patrona.
W dniach 23-24 maja 2008 r. w lubeńskim gimnazjum w powiecie myślenickim odbył się XXI Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, który zgromadził 350 nauczycieli z całej Polski. Mottem tego spotkania były słowa naszego Patrona: „Rodzina Bogiem silna staje się siłą człowieka i całego narodu”. Z kolei celem Zjazdu było rozważenie faktu odpowiedzialności w wychowaniu młodego człowieka.
Reprezentanci szkół wzięli udział w konferencji na temat ?Rodzina w nauczaniu Jana Pawła II”, po której, wspólnie z zaproszonymi władzami lokalnymi, uczestniczyli w inauguracyjnej mszy św. pod przewodnictwem biskupa Tadeusza Pieronka. W swojej homilii biskup odniósł się do motta towarzyszącego tegorocznemu spotkaniu.
Zespół Szkół reprezentowała wicedyrektor szkoły Anna Fundakowska oraz nauczyciel Teresa Młyniec.