Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017
Na uroczystej akademii dyr szkoły Katarzyna Grygiel i nauczyciel bibliotekarz Teresa Młyniec wręczyli nagrodę książkową oraz dyplom Natalii Gwiżdż za zajęcie III miejsca w XVII Ogólnopolskim Konkursie Filmowym – Filmowe odsłony historii zorganizowanego przez II LO w Rybniku.Gratulujemy Natalii!
Nagrodę za I miejsce w szkolnym konkursie Ogólnopolskiej akcji „Pocztówka do Pana Sienkiewicza”otrzymała Natalia Gwiżdż a Agnieszka Szydłowska otrzymała nagrodę za III miejsce. Uczennice oraz opiekun otrzymały dyplomy od organizatorów ogólnopolskiej akcji, które wręczyła dyr szkoły Katarzyna Grygiel.
Konkurs literacko-fotograficzny
„JEDNOŚĆ w RÓŻNORODNOŚCI”
zorganizowany przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im.Jana Pawła II w Krakowie
Kapliczka – „rozsiana w krajobrazie modlitwy ludu polskiego.”
NEOKLASYCYSTYCZNA KAPLICA
Brzostek to niewielkie miasteczko położone w województwie podkarpackim. Znajduje się w nim wiele zabytków. Jednym z nich jest umiejscowiona w północnej części plant neoklasycystyczna kaplica pochodząca z początku XIX wieku, która w latach 1918 ? 1919 w ramach przebudowy otrzymała ozdobny fronton z ceglanymi kolumnami. Jej ostatni remont został przeprowadzony w 1989 roku przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Brzosteckiej. Kaplica pokryta jest dwuspadowym dachem, na szczycie którego znajduje się sygnaturka zakończona krzyżem. Poniżej na froncie znajduje się wizerunek Matki Bożej. Budowla jest ogrodzona, a wokół niej znajdują się kwiat i krzewy ozdobne. Wewnątrz po prawej stronie kamiennej mensy ołtarzowej jest ustawiona barokowa XVIII wieczna figura świętego Jana Nepomucena, patrona jezuitów, Pragi, spowiedników, szczerej spowiedzi, mostów, dobrej sławy i tonących oraz orędownika podczas powodzi. Według tradycji ludowej był świętym, który chronił pola i zasiewy przed powodzią, ale również i suszą. Dlatego figury Jana Nepomucena (nepomuki) można spotkać jeszcze dzisiaj przy drogach
w sąsiedztwie mostów, rzek, ale również na placach publicznych i kościelnych oraz na skrzyżowaniach dróg. Jan Nepomucen został beatyfikowany w 1721 roku przez Innocentego XIII, a kanonizowany 19 marca 1729 roku przez Benedykta XIII. Jego wspomnienie liturgiczne przypada na 21 maja.Figura przedstawia św. Jana Nepomucena w czarnej sutannie zapinanej na małe guziczki, na nią nałożona jest biała komża ? symbol kapłaństwa wykończona ażurową koronką. Na wierzch narzucona jest gronostajowa peleryna. Na głowie ma czarny biret z czterema skrzydełkami zwanymi rogami. W rękach trzyma krucyfiks, na który spogląda.Po jego lewej stronie stoi figura Matki Bożej ubranej w prostą, skromną różowego koloru suknię sięgającą ziemi przepasaną niebieską szatą, która w dłoniach trzyma różaniec. Jej głowę zdobi złota korona.Pośrodku znajduje się mniejszych rozmiarów figurka Matki Boskiej stojącej na wężu z jabłkiem w paszczy. Wąż symbolizuje upadek pierwszych rodziców Adama i Ewy. Maryja depcze węża-szatana według słów Pisma Świętego (por. Rdz 3, 15), gdyż jest Matką Zbawiciela, który ustrzegł Ją od wszelkiej zmazy grzechu pierworodnego.Wokół figur ustawione są świeczniki i kwiaty. W święto Bożego Ciała przed kaplicą mieszkańcy Brzostku ubierają ołtarz.Kaplica jest pod opieką lokalnej społeczności. Przez cały rok utrzymywany jest wokół niej porządek ,co świadczy o szacunku wyrażanym przez mieszkańców. Kaplica to nie tylko element folkloru, ciekawostka, czy zabytek kultury. To cząstka naszej historii, tej naznaczonej miłością do Ojczyzny, wielką wiarą wielu pokoleń. Jest wyrazem duchowych potrzeb , narodowej tożsamości i znakiem Bożej obecności. Jest wyjątkowym testamentem przeszłości dla obecnych pokoleń.
BIBLIOGRAFIA
1.Stanaszek Bogdan, Brzostek i okolice, Brzostek 1997
W konkursie udział wzięli :
Dominik Chodur -III tm
Katarzyna Krawiec – I zc
Józefa Bukowska -II zc
Wybory Książek
maj 2017
Wybory książek przeprowadziły uczennice: Sylwia Sondej, Karolina Lejkowska, Weronika Stawarz, Urszula Winiarska
W konkursie „Książki, które powinny znaleźć się w naszej bibliotece” główne nagrody w losowaniu zdobyły Sondej Sylwia, Lejkowska Karolina i Stawarz Weronika.
Tydzień Bibliotek
maj 2017
W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek w czytelni odbyły się konkursy:
1.Planety układu Słonecznego
2.Bohaterowie naszych lektur
3.Czy znasz ten tytuł
4.Myślę logicznie
5.Jestem spostrzegawczy
Główne nagrody wylosowały Katarzyna Krawiec, Natalia Gwiżdż i Małgorzata Wojdyła.
Natalia Gwiżdż
laureatką
XVII Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego – Filmowe odsłony historii
w Rybniku
Wyróżnienie
dla Klaudii Michońskiej
w XVII Ogólnopolskim Konkursie Filmowym – Filmowe odsłony historii
w Rybniku
Dzień Otwarty w naszej bibliotece szkolnej
28 kwietnia w naszej szkole odbył się kolejny Dzień Otwarty na który przyjechali gimnazjaliści z pobliskich miejscowości. Uczniów w bibliotece witały ucz.kl.III tż Klaudia Michońska i Patrycja Więcek. Klaudia zaprezentowała bogatą działalność biblioteki w oparciu o wystawę oraz plansze opowiadając o organizowanych akcjach czytelniczych, przedsięwzięciach bibliotecznych, konkursach, wyjazdach itd. Przedstawiła osiągnięcia koleżanek na ogólnopolskich i wojewódzkich etapach konkursów.
Natalia Gwiżdż
laureatką
XVII Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego -Filmowe odsłony historii
w Rybniku
Praca Natalii na dole po prawej stronie strony.
Wyróżnienie
dla Klaudii Michońskiej
w XVII Ogólnopolskim Konkursie Filmowym – Filmowe odsłony historii
w Rybniku
Praca Klaudii u góry po lewej stronie.
Wystawa pedagogizująca dla Rodziców
10 kwietnia na korytarzu przed biblioteką została zorganizowana wystawa pedagogizująca dla rodziców na temat wpływu czytelnictwa na rozwój młodzieży. Jej celem było uświadomienie jak duże znaczenie dla rozwoju umysłowego, językowego oraz emocjonalnego ma kontakt człowieka z książką. Specjalnie na tę okazję zostały przygotowane ulotki informacyjne poświęcone podejmowanym przez bibliotekę działaniom na rzecz rozwoju czytelnictwa, ich efektom oraz pozytywnym aspektom czytania.
Z wielką radością informujemy wszystkich czytelników , że nasza biblioteka szkolna otrzymała
15 tys. na zakup książek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Spotkanie z absolwentką szkoły
Natalią Skrzynecką Kaliną
29 marca 2017 roku nasze zaproszenie przyjęła pani Natalia Skrzynecka absolwentka 5-letniego Technikum Rolniczego (1995-2000), która po zdaniu matury kontynuowała naukę na studiach dziennych ? Wydział Pedagogiki (specjalizacja: psychoprofilaktyka społeczna) na Uniwersytecie Rzeszowskim. Rok później zdała egzamin na Administrację ? drugi kierunek, studia zaoczne na Wydziale Prawa, po czym rozpoczęła zaocznie trzeci kierunek: Prawo. Wszystkie studia ukończyła pomyślnie. Przez 11 lat przebywała poza granicami kraju w Hiszpanii, gdzie do ubiegłego roku pracowała jako pedagog i nauczyciel przy Stowarzyszeniu Polonia w Segovii. Obecnie dzieli swoje życie między Polską a Hiszpanią, gdzie prowadzi własną działalność gospodarczą.
Uczniowie z zapartym tchem słuchali wspomnień z lat szkolnych, opowieści dotyczących lekcji, życia kulturalnego biblioteki, Turnieju Klas, Studniówki i Półmetku, w których uczestniczyła z wielkim zaangażowaniem. Dużo uwagi poświęciła zachęceniu młodzieży do nauki, czytaniu książek i dbałości o język ojczysty.
Młodzież podziękowała pani Natalii, wręczając jej monografie naszej szkoły.
Marzec 2017
„Gdy kobieta bywa poezją, a poezja bywa kobietą”
9 marca biblioteka szkolna uczciła święto pań, zapraszając Je na spotkanie z poezją i tańcem. Dominik, Grzesiek i Patryk wszechstronnie przedstawili portret kobiety ukazany w literaturze polskiej. Podkreślili, że była ona od tysiącleci największą inspiracją dla artystów.
Zgromadzeni mogli się wsłuchać w recytowaną przez Klaudię, Darię, Kingę i Paulinę poezję Marcina Urbana, Marii Pawlikowskiej- Jasnorzewskiej, Wisławy Szymborskiej oraz Juliana Tuwima przepełnioną refleksją nad naturą duszy kobiecej.
Jeden z uczniów w imieniu wszystkich mężczyzn życzył, aby szczęście towarzyszyło Paniom nie tylko w tym dniu, ale przez cały rok, a uśmiech stale rozjaśniał twarz.
Dopełnieniem spotkania był walc wiedeński w wykonaniu Weroniki i Wojtka dedykowany kobietom z okazji ich święta.
Marzec 2017
Kinga Pruchnik
w Polskim Radiu Rzeszów
Kinga Pruchnik ucz. Kl. II TAK, laureatka szkolnego etapu „Podkarpackiego Konkursu Pięknego Czytania” zorganizowanego przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Rzeszowie, Polskie Radio Rzeszów oraz Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie znalazła się w gronie 244 spośród 3189 uczniów z województwa podkarpackiego, którzy zostali zakwalifikowani do przesłuchań VI edycji międzyszkolnego etapu konkursu, który odbył się 8 marca w Polskim Radiu Rzeszów. Patronat honorowy nad konkursem objął Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Kurator Oświaty, natomiast patronat medialny Polskie Radio Rzeszów.
Kinga zaprezentowała komisji konkursowej wylosowany fragment ?Dziennika? Anny Frank. Co prawda nie znalazła się na liście finalistów, ale godnie reprezentowała naszą szkołę. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszym rozwijaniu kompetencji czytelniczych.
Luty 2017
” Randka w ciemno z Książką”
14 lutego w naszej bibliotece została zorganizowana Walentynkowa akcja .Czytelnicy losowali lizaki z tytułem książki.Przedsięwzięcie cieszyło się dużym zainteresowaniem i wzbudzało wiele emocji.
Luty 2017
Kinga Pruchnik
laureatką szkolnego etapu
Podkarpackiego Konkursu Pięknego Czytania
3 lutego 2017 roku został przeprowadzony etap szkolny Podkarpackiego Konkursu Pięknego Czytania, którego organizatorem jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie, Polskie Radio Rzeszów oraz Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie. W konkursie wzięło udział 5 uczniów, których oceniało jury w składzie: dyrektor szkoły p. Katarzyna Grygiel oraz nauczyciele: p. Małgorzata Kmiecik oraz p. Ewa Czyrnia. Ocenie podlegały: płynność i bezbłędność czytanego tekstu, dykcja, intonacja oraz ogólny wyraz artystyczny. Uczniowie po krótkim przygotowaniu się, zaprezentowali wylosowane fragmenty tekstów pochodzące z takich utworów jak ?Dziennik? A. Frank, ?List w butelce? N. Sparksa, ?LO- teria? M.K. Piekarskiej, ?Gwiazd naszych wina? J. Greena
Jury I miejsce przyznało Kindze Pruchnik, II Paulinie Strączek, natomiast III Darii Drozd. Laureatka konkursu Kinga Pruchnik będzie prezentowała naszą szkołę w etapie międzyszkolnym konkursu, który odbędzie się w Rzeszowie.
Styczeń 2017
Odwiedziny Ani Rogowskiej, absolwentki naszej szkoły obecnie studentki
WYŻSZEJ SZKOŁY ZAWODOWEJ w Krośnie.
Styczeń 2017
Wystawa ROK 2017 ROKIEM JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO,TADEUSZA KOŚCIUSZKI…
Styczeń 2017
Akcja „Pocztówka do Pana Sienkiewicza”
Styczeń 2017
XXXIII Międzynarodowy Konkurs
Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej w Słupsku
- Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 15 kwietnia 2017 r.
- W skład Komisji Konkursowej wchodzą: Wanda Chotomska, jako przewodnicząca; poeci, prozaicy i dziennikarze; pracownicy naukowi Uniwersytetu Warszawskiego i Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz nauczyciele poloniści.
W konkursie w kategorii poezja wzięły udział dwie nasze uczennice Natalia Gwiżdż i Agnieszka Szydłowska z kl.II tak . Życzymy im powodzenia i trzymamy kciuki!
Grudzień 2016
Mamy wyniki szkolnego etapu Ogólnopolskiej akcji „Pocztówka do Pana Sienkiewicza”.
Jury składające się z dyr szkoły p.Katarzyny Grygiel, nauczyciela języka angielskiego i opiekuna Koła Plastycznego p.Moniki Sieradzkiej -Łukowicz oraz nauczyciela bibliotekarza oraz opiekuna „Plotki” p.Joanny Betlej przyznało:
I miejsce -Natalii Gwiżdż z kl.II tak za bardzo pomysłową i estetyczną pocztówkę wykonaną za pomocą wycinania.
II miejsce -Klaudii Michońskiej z kl.III tż za dokładnie odzwierciedlony portret pisarza wykonany ołówkiem
III miejsce – Agnieszce Szydłowskiej z kl.II tak za portret pisarza wykonany węglem
Gratulujemy uczennicom! Pocztówki zostały wysłane do Muzeum Henryka Sienkiewicza i wezmą udział wraz z innymi w ogólnopolskiej akcji.
Grudzień 2016
A to nasze ( tylko niektóre) Podziękowania, Certyfikaty, Zaświadczenia za udział w ogólnopolskich akcjach mających na celu rozwijanie czytelnictwa wśród młodzieży szkolnej.
Grudzień 2016
Wystawa „Polscy poeci i malarze na Boże Narodzenie”
W towarzystwie takich nazwisk jak Asnyk, Kasprowicz,Staff, ks.Twardowski znalazło się nazwisko naszej absolwentki Jadwigi Kudłacz-Samborskiej…
Grudzień 2016
Wystawa Bożonarodzeniowa dla Rodziców
W czasie spotkania wywiadowczego rodziców, na korytarzu przed biblioteką została zorganizowana bożonarodzeniowa wystawa , na której znalazła się poezja ks.Jana Twardowskiego oraz artykuły dotyczące Świąt Bożego Narodzenia. Pani pedagog umieściła na niej ulotki dotyczące chorób cywilizacyjnych, które zostały wręczane rodzicom odwiedzającym wystawę.
Grudzień 2016
Uczennice Klaudia Michońska z kl.III tż, Agnieszka Szydłowska i Natalia Gwiżdż z kl.II tak wezmą udział w Ogólnopolskiej akcji „Pocztówka do Pana Sienkiewicza”.Prace przez nich wykonane wyślę do Muzeum Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej do końca grudnia 2016r.
Prace zostaną najpierw ocenione przez Jury w konkursie szkolnym oraz nagrodzone.Wyniki zostaną ogłoszone w dn.21 XII 2016r. w bibliotece szkolnej.
Akcja ma na celu popularyzację wiedzy o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza, odkrywanie i promocję dziedzictwa pisarza, rozwijanie kultury czytelniczej, inspirowanie uczniów do pracy twórczej, rozwijanie zdolności plastycznych i literackich .
Ogólnopolska akcja Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. we współpracy i pod patronatem Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej Pocztówka do Pana Sienkiewicza.
Czy wiecie, że słowo ?pocztówka? w języku polskim zawdzięczamy naszemu wielkiemu pisarzowi Henrykowi Sienkiewiczowi? W 1900 roku autor ?Trylogii? wziął udział w konkursie, którego celem było wymyślenie określenia karty pocztowej innego niż pochodząca z języka rosyjskiego ?odkrytka?. Na konkurs nadesłano ponad 300 propozycji. W finale jury rozważało 5 nazw: liścik, listewka, otwarta, pisanka i właśnie pocztówka, którą pisarz zgłosił, ukrywając się pod pseudonimem Maria z R.
Grudzień 2016
Zajęcia biblioterapeutyczne „Rozejrzyj się , nie jesteś sam!”
w kl.Izc
Akcja Mikołajkowa Kawiarenki Literackiej w naszej bibliotece szkolnej!
Dzisiaj Św.Mikołaj wraz ze swoimi Gwiazdkami uczniów wypożyczających książki częstował cukierkami i ciasteczkami. Drużyna Św.Mikołaja na długiej przerwie częstowała słodyczami dyrekcję ,nauczycieli, administrację szkoły oraz koleżanki i kolegów.
Grudzień 2016
Klasy maturalne na spotkaniu w czytelni nt. rewitalizacji gminy Brzostek.
Grudzień 2016
Spotkanie klas o kierunku żywieniowym z panią dietetyk Elżbietą Sobieszczuk. Dotyczyło ono oczyszczania układu pokarmowego, naturalnego pożywienia oraz zmian nawyków żywieniowych. Spotkanie zorganizowała pani Ewa Czyrnia, nauczyciel zawodu.
Grudzień 2016
Życzenia bożonarodzeniowe dla Wszystkich Czytelników !
Obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych
w naszej szkole
?Książka to dopiero początek? ? to hasło tegorocznego międzynarodowego święta bibliotek szkolnych, które jak co roku przypada na październik. Chcąc zachęcić uczniów do aktywnego uczestnictwa w święcie naszej biblioteki, zorganizowaliśmy dla nich szereg atrakcji.
Pierwszą z nich był konkurs sprawnościowy ?Noś książkę jak koronę?, który polegał na pokonaniu w jak najkrótszym czasie toru przeszkód z książką na głowie. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało ze stoperem w dłoni jury w składzie: Chodur Dominik, Drozd Daria i Stawarz Weronika, które wyłoniło zwycięzców. I miejsce zajęła Sylwia Sondej, II ?Karolina Lejkowska a III- Konrad Malikowski.
Na zajęciach bibliotecznych zorganizowaliśmy konkurs ?Kocham Cię, szkoło!?, w którym w konkurencjach ?Zakazane słowa? ,?Polszczyzna? oraz ?Urodziny? I miejsce zdobyła grupa Kingi Pruchnik, Kingi Zdrady oraz Beaty Józefczyk, pokonując grupę Mateusza Michońskiego, Grzegorza Grygla, Małgorzaty Wojdyły. Natomiast konkurencja ?Kto jest kim? skończyła się remisem.
Kolejne konkursy sprawdzały wiedzę i umiejętności uczniów. W czwartej edycji konkursu ortograficznego ?Zostań Mistrzem Ortografii? młodzież, pisząc tekst dyktanda, mogła sprawdzić swoje umiejętności ortograficzne. W tym roku szkolnym Mistrzem Ortografii została Magdalena Roś, natomiast wicemistrzami: Dominika Markiewicz, Weronika Stawarz i Ilona Wolak. W konkursie ?Łamigłówki literackie? zwyciężyli Damian Trojan i Dawid Podlasek, zajmując I miejsce, tuż za nimi Mariusz Borowiecki, Karolina Świstak i Gabriela Andreasik.
Tłem do kolejnego konkursu? Czy znasz Patrona szkoły??, w którym I miejsce zajęła Julia Żygłowicz i Karolina Lejkowska a II Wiktor Jarmusz i Weronika Boroń była wystawa z okazji 58. rocznicy powstania szkoły i 18. rocznicy nadania jej imienia Jana Pawła II, przedstawiająca najważniejsze wydarzenia z życia szkoły uwiecznione na fotografiach, w publikacjach nauczycieli oraz w kronikach szkoły.
Obchody MMBSz zwieńczył zorganizowany po raz pierwszy w historii szkoły turniej rozrywkowy ?Uczniowie kontra nauczyciele?. Dwie drużyny pod wodzą kapitanów, rywalizowały między sobą, biorąc udział w grach towarzyskich i quizach. Po zaciętej walce nieliczną przewagą punktów wygrała Drużyna Nauczycieli, w składzie dyrektor szkoły p. Katarzyna Grygiel oraz nauczyciele p. Marta Oprządek, p. Agnieszka Płaziak, p. Ewa Czyrnia, p. Monika Sieradzka-Łukowicz, p. Małgorzata Jop, p. Małgorzata Kmiecik oraz p. Dorota Machaj, pokonując Drużynę Uczniów- Wojciecha Zastawnego ,Radosława Wąsika, Łukasza Tragarza, Justynę Krawiec, Paulinę Strączek, Darię Drozd, Kingę Pruchnik oraz Małgorzatę Wojdyłę. W roli prowadzącego wystąpił Wojciech Wójcik, któremu pomagała Weronika Stawarz i Urszula Winiarska.
W programie nie zabrakło również innych atrakcji ? uczniowie przez cały miesiąc mieli możliwość uczestniczenia w akcji ?Przerwa z filmem?, dzięki której mogli zapoznać się z bogatą filmoteką biblioteczną oraz w warsztatach biblioterapeutycznych.
Ponadto w ramach obchodów MMBSz przedstawiciele klas wzięli udział w XXVI Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej w Gminnym Ośrodku Kultury w Brzostku. Uczestnictwo w tej imprezie było formą nagrody za wysokie wyniki w nauce bądź też aktywny udział w życiu szkoły i pozwoliło zapoznać się z twórczością Stefana Jurkowskiego i Tarasa Lazurkiewicza.
?Książka to dopiero początek?? -myślimy, że wszystkie zorganizowane przez nas imprezy czytelnicze i konkursy stanowią skuteczny sposób kształtowania nawyku sięgania po książkę i rozbudzania potrzeby czytania.
Uczniowie I tak i I zł na zajęciach biblioterapeutycznych
w czytelni
A oto efekty pracy Sylwii Machowskiej ,wytypowanej przez kolegów jako najlepszej.
„W odległym kraju przy wąskiej ,zdobionej przeróżnym rodzajem drzew alei stał wielki, stary dom.W oknach brakowało firanek a szyby już od dawna pokrywała gruba warstwa kurzu, dachówka odpadała fragmentami.W domu mieszkał robot,jego jedynym wartościowym nabytkiem był statek.Usiadł na pozłacanej bokami sofie, która skrzypnęła pod jego ciężarem i otworzył wielki słoik świeżego miodu.”
Uczniowie Izs na zajęciach w czytelni.
Na spotkanie wywiadowcze z Rodzicami
przygotowałyśmy wystawę pedagogizującą
RODZICU! ZYJ ZDROWO!
Październik 2016
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
- Na zajęciach bibliotecznych oraz na przerwach uczniowie brali udział w wielu ,ciekawych konkursach.
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
- Po raz pierwszy w historii szkoły odbył się w czytelni konkurs UCZNIOWIE KONTRA NAUCZYCIELE -Polszczyzna,Zakazane Słowa,Kto jest kim?
Po zaciętej walce nieliczną przewagą wygrała Drużyna Nauczycieli,gratulujemy!!!
Drużyna nauczycieli -dyr szkoły p.Katarzyna Grygiel oraz nauczyciele p.Marta Oprządek,p.Agnieszka Płaziak, p.Ewa Czyrnia, p.Monika Sieradzka-Łukowicz, p.Małgorzata Jop,p.Małgorzata Kmiecik oraz p.Dorota Machaj
Drużyna uczniów- Wojciech Zastawny,Radosław Wąsik, Łukasz Tragarz, Justyna Krawiec, Paulina Strączek, Daria Drozd, Kinga Pruchnik oraz Małgorzata Wojdyła
Konkurs poprowadził Wojciech Wójcik z pomocą Weroniki Stawarz i Urszuli Winiarskiej
Wszyscy uczestnicy otrzymali słodką nagrodę ufundowaną przez nauczycieli bibliotekarzy.
Zdj.Bogdan Stelmach,Dominik Chodur
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
-
Zwycięzcami IV KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO
„Zostań mistrzem ortografii” zostali:
I miejsce -Roś Magdalena -II tak
II miejsce -Markiewicz Dominika -II tż
III miejsce – Stawarz Weronika -III tz, Wolak Ilona -II tak
- Uczniowie chętnie zapoznają się z wiadomościami zamieszczonymi na wystawie a także odnajdują na fotografii swoich bliskich , koleżanki i kolegów uczęszczających do naszej szkoły wiele lat wcześniej.
Październik 2016
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
Od paru dni przed biblioteką szkolną została umieszczona jedna z dwóch tablic a w niej najnowsze informacje biblioteczne.Sponsorem tablic jest sklepik szkolny i jej opiekun pani Małgorzata Kmiecik.
-
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
XXVI Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka
W dniu 4 X 2016 r. przedstawiciele klas wzięli udział w XXVI Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej w Gminnym Ośrodku Kultury w Brzostku. Uczestnictwo w tej imprezie było formą nagrody za wysokie wyniki w nauce bądź też aktywny udział w życiu szkoły.
W tym roku swoją twórczością podzielił się z nami Stefan Jurkowski – wiceprezes Zarządu Oddziału Warszawskiego Związku Literatów Polskich oraz członek Prezydium Zarządu Głównego ZLP, a także Przewodniczący Komisji Kwalifikacyjnej Zarządu Głównego przy Prezydium ZLP. Jego wiersze znajdują się w wielu almanachach poezji i antologiach. Autor uprawia również krytykę literacka, felietonistykę i publicystykę kulturalną.
Występ uświetnił uhonorowany artysta 4 października 2016 roku przedstawiciele klas wzięli udział w XXVI Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Ukrainy, profesor Narodowej Akademii Muzycznej im. M. Łysienki we Lwowie, laureat wielu konkursów krajowych i międzynarodowych. Jego profesjonalny repertuar składa się z ukraińskich pieśni historycznych, aranżacji pieśni ludowych oraz instrumentalnych utworów kompozytorów klasycznych i współczesnych. Artysta wykonuje również własne kompozycje.
Spotkanie upamiętniliśmy wspólną fotografią.
Teresa Młyniec, Joanna Betlej
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
- W tym samym dniu na zajęciach bibliotecznych kl.II tak brała udział i dobrze bawiła się konkurując ze sobą w paru konkursach.W konkursie „Zakazane słowa” I miejsce zdobyła I grupa czyli Kinga Pruchnik, Kinga Zdrada oraz Józefczyk Beata pokonując II grupę w skład której wchodzili Michoński Mateusz, Grygiel Grzegorz, Wojdyła Małgorzata.
Konkurs „Polszczyzna” oraz „Urodziny” również wygrała grupa dziewcząt. Natomiast konkurs „Kto jest kim” skończył się zdobyciem przez obie grupy I miejsca.
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
6 X 2016r.
- Konkurs sprawnościowy „NOŚ KSIĄŻKĘ JAK KORONĘ”
6 X na długiej przerwie w czytelni chętni uczniowie wzięli udział w w/w konkursie otwierając tym samym Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych w naszej bibliotece.
Zabawa była przednia i zakończyła się wyłonieniem zwycięzców i tak:
I miejsce zdobyła Sondej Sylwia , II – Lejkowska Karolina
a III- Malikowski Konrad .
W konkursie wzięli również udział Motyka D., Krawczyk D.,Miras G.,Żygłowicz J., Bieszczad M.Wypasek M.,Jarmusz W.,Wadas E.,Bieszczad P.,Czarnecka P.
Nad prawidłowym przebiegiem konkursu ze stoperem w dłoni czuwało jury w skład którego weszli Chodur Dominik, Daria Drozd i Weronika Stawarz.
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
Październik 2016
-
Wystawa z okazji Święta szkoły
Zapraszamy do obejrzenia wystawy z okazji Święta Szkoły.To już 58.rocznica jej powstania a także 18.nadania jej imienia Jana Pawła II. Może posłużyć jako ściąga dla uczniów biorących udział w Konkursie o Szkole i Jej Patronie.
Wrzesień 2016
29 września po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego czytania zorganizowany przez nauczycieli bibliotekarzy.Przez całą długą przerwę nasza szkoła rozbrzmiewała słowami pisarzy współczesnych zarówno polskich jak i zagranicznych czytanymi korytarzu szkolnym przez członków koła „Zaczytani” działającego przy bibliotece szkolnej.Fragmenty ulubionych książek prezentowali;Klaudia Michońska z kl.III tż, Karolina Lejkowska z kl.I tż,Justyna Krawiec z kl.IV tż oraz Patrycja Czarnecka z kl.II tż. Poprzez udział w akcji uczennice pokazały swym kolegom ,że czytać można nie tylko z przymusu , ale także dla przyjemności.Dziękując wszystkim za wspólnie spędzony czas zapraszamy naszych czytelników do udziału w kolejnych akcjach promujących czytelnictwo.W tym miesiącu na wszystkich czeka mnóstwo atrakcji przygotowanych z okazji obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.
Wrzesień 2016
„Quo vadis” Henryka Sienkiewicza lekturą Narodowego Czytania w 2016 roku.
W naszej szkole, 5 września w ramach akcji Narodowe Czytanie czytaliśmy „Quo vadis”. Była to już 5. edycja ogólnopolskiej akcji narodowego czytania dzieł polskich w przestrzeni publicznej.Inicjatywa odbywała się pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej.
W obecności dyrektora szkoły pani Katarzyny Grygiel, kierownika praktycznej nauki zawodu pani Teresy Radelczuk , nauczycieli oraz młodzieży naszej szkoły,uczennica Magdalena Roś przedstawiła krótką historię akcji a następnie Kinga Pruchnik rozpoczęła czytanie.Pozostałe fragmenty czytali: uczeń Wojciech Zastawny, nauczyciel wychowania fizycznego pan Bogdan Stelmach, wicedyrektor szkoły pani Anna Hudyma,pedagog szkoły pani Małgorzata Kmiecik oraz uczennica Dominika Markiewicz .
Podstawowym celem przedsięwzięcia była popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości .Od strony technicznej i fotografii zaangażowany był nauczyciel chemii pan Józef Nawracaj i pan Grzegorz Kolbusz.
Organizatorzy szkolnej akcji :nauczyciele bibliotekarze- Joanna Betlej i Teresa Młyniec