Polecamy do czytania…

Nie wyznając sobie swoich uczuć, para zakochanych żegna się na lotnisku. Samolot, do którego wsiada dziewczyna, rozbija się krótko po starcie z lotniska Kennedy?ego. Ale to jeszcze nie koniec…

?bo oto następnego dnia ON spotyka w parku tajemniczą kobietę, która oznajmia mu, że ONA żyje. Ale wkrótce będzie musiała umrzeć. Kim jest nieznajoma i dlaczego tyle o nich wie?

I czy miłość okaże się silniejsza od śmierci?

?Nie zmienił się tylko blond? to debiutancka powieść autorki, której dziś już nikomu nie trzeba przedstawiać. To właśnie tę historię kilka lat temu napisała, by poradzić sobie z zawodem miłosnym. Poznajcie prawdziwy komediowy hit Agaty Przybyłek, dzięki któremu uśmiechniętą, rudowłosą pisarkę poznały czytelniczki w całej Polsce! Wydanie w nowej okładce. Iwonka ma męża, czwórkę dzieci i sielankowe życie. Mąż ma sklep z bielizną. Iwonka dowiaduje się, że w wieku 37 lat zostanie babcią. Przepis na dramat? Nigdy w życiu! ?Nie zmienił się tylko blond? to pełna humoru powieść o kobiecie, która musi na nowo poukładać sobie życie. Urzeknie czytelniczki w każdym wieku, bez względu na to, czy są blondynkami, czy też nie!

Zapraszamy do wypożyczenia ciekawych tytułów na wakacje…

Grzegorz  Polak – Jan Paweł II Historie męskich przyjaźni.

To drugi tom dyptyku poświęconego przyjaźniom papieża.Druga część książki poświęconej przyjaźniom Jana Pawła II, tym razem o mężczyznach.
Karol Wojtyła pozostał wierny swoim przyjaźniom, nawet wtedy, gdy był już papieżem. I choć w powszechnej opinii więcej dawał innym, niż od nich brał, do końca swego życia zachował wdzięczność wobec tych ludzi, z którymi w istotny sposób splotły się jego dzieje. Książka przedstawia sylwetki zwyczajnych i niezwykłych kolegów, przyjaciół, mentorów Karola Wojtyły, ludzi, którzy wywarli wpływ na jego wybory życiowe, myślenie, formację intelektualną i moralną. Sportretowani są także ci koledzy, których z późniejszym papieżem łączyły wspólne przeżycia i doświadczenia.

Magdalena Kordel  -Tajemnica bzów

Miłość i tajemnica ukryte w zapachu bzu.
Malownicze, ciche miasteczko ukryte w Sudetach. Miejsce, gdzie czas i miłość leczą rany.
Pewnego dnia przed sklepem ze starociami zatrzymuje się tajemniczy mężczyzna. Pani Leontynie ginie pierścionek przekazywany z pokolenia na pokolenie. Czy to przeszłość zaczyna się o nią upominać? Leontyna wyrusza więc w pełną nostalgicznego uroku podróż do krainy pachnącej bzami. Do czasów radosnego dzieciństwa na Kresach, wielkiej miłości i wojny, która wszystko zmieniła.
Jaką tajemnicę kryje rodowy pierścionek?
Kim jest zagadkowy mężczyzna?
Czy przeszłość można zmienić?
Poruszająca historia silnej i mądrej kobiety, której przyszło żyć, kochać i marzyć w niezwykłych czasach.

Paula McLain -Paryska żona

Kiedy się spotkali, pachniał burbonem, mydłem, tytoniem i wilgotną bawełną. Ich fascynacja była natychmiastowa i obustronna. Kilka miesięcy później byli już małżeństwem.
Ernest Hemingway i Hadley Richardson.
Los rzucił ich do magicznego Paryża lat dwudziestych: stolicy światowej bohemy, pełnej gwarnych, zadymionych barów, gdzie zabawa trwała do białego rana. To tam, w atmosferze bogactwa i intensywności życia legendarnego ?straconego pokolenia?, rozkwitała ich miłość.
Do chwili, gdy pojawiła się druga kobieta.
Ale to właśnie o Richardson pod koniec życia i po kolejnych małżeństwach Hemingway powiedział, że ?wolałby umrzeć, niż zakochać się w kimś innym niż Hadley?.
To jest jej historia.

Paryska żona, bestsellerowa powieść znakomitej pisarki Pauli McLain, to literacki hołd złożony Hadley Richardson, kobiecie o wyjątkowej osobowości i niezwykłym charakterze. Jej niezwykły głos prowadzi nas przez kręte uliczki Montparnasse?u i koleje dramatycznego związku z miłością jej życia, Ernestem Hemingwayem.

Melodia zapomnianych mi?‚o?›ci - ok?‚adka

Bianka nikogo i niczego nie kocha bardziej niż muzyki. Gdy pewnego dnia jej rodzina staje na krawędzi bankructwa, dziewczyna zgadza się przyjąć niecodzienne zlecenie.

Wyjeżdża do malowniczego Kazimierza, by zamieszkać z tajemniczą zleceniodawczynią i jej niewidomym synem. Zabiera ze sobą jedynie ukochane skrzypce ? rodzinną pamiątkę po babce Walentynie. Mroczne, stare domostwo na skraju miasteczka skrywa sekrety, które dziewczyna wyczuwa już od progu.
Czy to możliwe, że jaworowe skrzypce łączą historie rodzin Bianki i niewidomego Sama?

Czy skrzypcowa muzyka rozwiąże kłębiące się wokół zagadki i otworzy zamknięte serca?

Ok?‚adka ksią??ki Bez ciebie

Czy można pokochać po raz drugi, gdy nie jest się w stanie zaufać? W kamienicy syna Lucy znajduje jego pobitą żonę. Orientuje się, że to mąż zgotował Katarzynie piekło. Pod wpływem impulsu Lucy decyduje się pomóc synowej. Razem z młodym lekarzem, Alanem, zabierają dziewczynę do Toronto, gdzie przechodzi długą rekonwalescencję i powoli staje na nogi. Katarzyna zaczyna nowe życie, a między nią…cz.2 Jeszcze raz.

Ok?‚adka ksią??ki Pokocha?‚am wroga

Pierwszy tom sagi rodziny Petrycych zachwyca intrygującą fabułą…

Przekleństwo uczuć, bezlitosna wojna i rodowe tajemnice To był związek nie do pomyślenia. Dla otoczenia, dla rodziny i dla samej Jadwigi. Podczas wojny nawet szlachetny człowiek ubrany w niewłaściwy mundur – zawsze będzie śmiertelnym wrogiem. Zwłaszcza gdy rywalem do serca kobiety jest członek ruchu oporu? Kilkadziesiąt lat później tajemnicze słowa matki wypowiedziane na łożu śmierci i…

Poradnik "Chudnij z miłością do siebie". Odchudzanie, zdrowe żywienie.

Od Autora:

Profilaktyka zdrowia i zdrowy styl życia zawsze były w moim życiu bar­dzo ważne. Na tyle ważne, że czasami uważana byłam przez środowisko za ?dziwaczkę?. Współpracowałam z ludźmi o podobnych poglądach, a dziś wiem, że był to podobny stopień świadomości. Konsekwencją tej współ­pracy był aktywny udział w Stowarzyszeniu Zdrowego Stylu Życia, któ­rego głównym założeniem była edukacja ludności w zakresie profilaktyki zdrowia . Program obejmował Podkarpacie i nazywał się Klinika Zdro­wia. Wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania czerpałam i czerpię głównie z literatury oraz z bardzo aktywnego uczestnictwa w wykładach, kursach i szkoleniach prowadzonych przez specjalistów od naturalnego odżywiania i medycyny naturalnej. Takiej wiedzy niestety nie zdobywa się na studiach o dietetyce, a szkoda. Ja ukończyłam Akademię Zdrowia w Łodzi ze spe­cjalnością dietetyk.

Obecnie prowadzę Gabinet Dietetyczny ?Zdrowie? i poprzez swoją dzia­łalność staram się inspirować ludzi do zdrowego stylu życia, ponieważ oczyszczony z toksyn i pasożytów organizm to czyste ciało, a czyste ciało to czysty, jasny umysł. a czyste myśli to lepsza jakość życia, to wyższa świa­domość i lepsze rozumienie świata i zmian obecnie w nim zachodzących.

Arabska krucjata? to kolejny tom ?Arabskiej sagi? Tanyi Valko, pełen mrożących krew w żyłach sytuacji, miłosnych perypetii, skrajnych uczuć, bogactwa i ubóstwa. Bohaterowie po raz kolejny dowodzą, jak łatwo znaleźć się w złym miejscu o złej porze i jak ciężko później wybrnąć z kłopotów. Jak żyją niewinni mieszkańcy krajów arabskich, wyniszczani przez własnych braci? Co czują zwykli Damasceńczycy w czasach, którymi rządzą strach i paranoja? Czy marzą o ucieczce i życiu na obczyźnie? Czy są w stanie opuścić swój dom?
Jak Dorota, Marysia i Daria odnajdą się we współczesnym świecie, opanowanym przez islamski fundamentalizm? Czy Hamid Bin Laden, wojujący z dżihadystami, będzie odpowiednim partnerem dla Marysi? Czy ich losy znów się połączą? Czy miłość może być aż tak ślepa, by kobieta wpadła w ręce groźnego terrorysty, nie zdając sobie z tego sprawy? W co tym razem wplącze się Marysia? Czy Dorota jest bezpieczna i obojętna na to, co się dzieje wokół niej? Czy młoda Daria dołączy do klubu złamanych serc rodu Salimich?

Tanya Valko to pseudonim absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Była nauczycielką w Szkole Polskiej w Libii, a następnie długoletnią asystentką ambasadorów RP. Przez ponad dwadzieścia lat mieszkała w krajach arabskich, w tym w Arabii Saudyjskiej i Indonezji.
Jest autorką bestsellerowej ?Arabskiej sagi?, na którą złożyły się tomy: ?Arabska żona?, ?Arabska córka?, ?Arabska krew? i ?Arabska księżniczka?. Sukces sagi skłonił autorkę do rozpoczęcia następnego cyklu powieściowego pod zbiorczym tytułem ?Azjatycka saga? (?Okruchy raju?, ?Miłość na Bali?).

Okładka książki ZaginionaCYKL Z MYRONEM BOLITAREM Precyzyjnie skonstruowana intryga mistrzowsko stopniowane napięcie, fałszywe tropy prowadzące donikąd, pozornie niemożliwe do wyjaśnienia zagadki, zaskakujące zakończenie, którego nie domyśli się nawet najbardziej przenikliwy czytelnik, to podstawowe cechy pisarskiego stylu Cobena, które uczyniły go megagwiazdą współczesnego thrillera. ZAGINIONA Ciężko jest oprzeć…

Maria Nurowska powraca z nową powieścią o niezwykłej kobiecie, wspaniałej artystce; jedni ją uwielbiają, inni się jej boją, jeszcze inni nazywają wariatką z Komańczy?

Marta Kohn, znana malarka, wyjeżdża na krótki urlop w Bieszczady, chce odpocząć od warszawskiego życia, które w niezwykłej ciszy i wolno płynącym czasie coraz bardziej się od niej oddala. Z każdym dniem upewnia się, że chce tu pozostać.
Ta decyzja zmieni jej życie, ale nie tak, jak tego oczekiwała. Do Komańczy przyjeżdża bowiem trójka francuskich architektów, którzy mają zrekonstruować spaloną osiemnastowieczną cerkiew. Po burzliwych początkach znajomości Marta zostaje żoną jednego z nich ? i oboje wyjeżdżają do Lwowa, gdzie Jean-Paul będzie nadzorował prace nad renowacją siedemnastowiecznego kościoła. Życie we Lwowie jest względnie normalne, ale o kilkaset kilometrów dalej toczy się okrutna wojna, w którą Marta zostaje zamieszana. Przez pół roku będzie więziona w piwnicach merostwa w Ługańsku, a to wystarczająco dużo czasu, aby przemyśleć swoje życie, pełne wzlotów i upadków, cierpienia i miłości.

„Bezpieczna przystań” to jedna z moich ulubionych książek Nicholasa Sparksa. Opowiada o losach tajemniczej kobiety, która pojawia się w niewielkim miasteczku na południu USA. Katie postanawia wynająć domu, który jest odizolowany od świata. Zostaje zatrudniona w restauracji i stara się unikać nowych znajomości. Udaje jej się to, do czasu aż poznaje właściciela sklepu-Alexa, który jest owdowiałym ojcem dwójki dzieci. Po pewnym czasie Katie zakochuje się w Alexie. Opowiada mu o swojej zaskakującej, tragicznej przeszłości. Książka bardzo trzyma w napięciu. Zakończenie jest naprawdę zaskakujące. Z pewnością jeszcze nie jeden raz sięgnę po tę lekturę. Polecam!

Magdalena Roś, kl. ITAK

Nicholas Sparks- „Ślub”

„Ślub” autorstwa Nicholasa Sparksa to sequel powieści „Pamiętnik”. Dowiadujemy się o losach trzydziestoletniego małżeństwa Jane i Wilsona Lewis.Główny bohater postanawia się zmienić, biorąc przykład ze swojego teścia Noaha Calhouna. Niesamowicie urzekło mnie to, jak bardzo bohater zmienił się po to, aby uczucie między małżonkami odżyło. „Ślub” trzyma w napięciu, a zakończenie bardzo zaskakuje. Nie można powstrzymać łez. Polecam wszystkim!

POleca Magdalena Roś, kl. I TAK

Kinga Zdrada -Dzisiaj polecam Wam następujące tytuły w naszej bibliotece szkolnej godne przeczytania!

Książka Ewy Nowak pt. ?Diupa? jest to powieść opowiadające o życiu 18-letniego Wiktora, jego siostry Wiktorii a także przyjaciół. Wiktor został wyrzucony z drużyny akrobatów sportowych z którą był związany ponad 10 lat, jest z tego powodu załamany. Znajduje papugę ma nadzieje że rodzice pozwolą mu ją zatrzymać. Gdy jedzie z nią do weterynarza przez przypadek poznaje Damrokę. Jest nią bardzo zachwycony i umawia się na spotkanie. Przyjażń Damroki i Wiktora się rozwija. Wika jest młodszą siostrą Wiktora. Ma wyrzuty sumie, ponieważ na imprezie u Wojtka przeczytała cudze listy. Źle życzy koledze gdyż jest jej bardzo wstyd. Za nie długo dowiaduje się że Wojtek się poparzył i jest w szpitalu.  Powieść ta jest bardzo interesująca ze względu na historie miłosne. Pokazuje nam jaka przyjaźń jest ważna w życiu pełnym problemów.

Książka Ewy Nowak pt. ?Rezerwat niebieskich ptaków?– opowiada życie nastoletniej Sary Wieckiej, której życie zmieniło się z dnia na dzień. Rodzina dziewczyny wzbogaciła się i przeprowadziła do nowego domu. Sara czuje się samotna w nowej szkole i tęskni za dawnymi znajomymi. Dziewczynie podoba się chłopak z klasy Łukasz jednak ma on dziewczynę. Sara odnawia kontakt z przyjaciółką z dawnej szkoły Beatą. Rezerwat niebieskich ptaków to powieść bardzo interesująca i ciekawa, która opowiada o pierwszej miłości i prawdziwej przyjaźni.

Książka Lisy McMann pt. ?Sen?– opowiada historie 17-letniej Janie, która mieszka z matką alkoholiczką. Jest bardzo pewną siebie dziewczyną bo dobrze wie, że może liczyć tylko na siebie. Rożni się od innych zdolnością widzenie snów. Bardzo jest to dla niej trudne, ponieważ sny czekają na nią w każdym miejscu a gdy któryś ją wciągnie nie potrafi się z niego wydostać. Od dawna przyjaźni się  Carrie na którą zawsze może liczyć. Kiedy Janie pogodziła się z myślą, że zawsze będzie sama poznaje Cabela jest nim bardzo zafascynowana jest to jedyna osoba której powiedziała o swoich zdolnościach. Cabel ma umiejętność kontrolowania snów. Janie pracuje w domu opieki i tam właśnie poznaje panią Stubin zwykłą niewidomą staruszkę, która po śmierci zostawia jej pieniądze i małą informację. Książka Lisy jest bardzo ciekawą powieścią, która pokazuje nam zwykłe życie, zwykłej nastolatki ale jednak z niezwykłymi zdolnościami, których sama do końca nie jest świadoma.

Książka Lisy McMann pt. ?Mgła?jest to kontynuacja bestsellera ?Sen?.                                 Janie zaczyna pracować dla policji tak jak jej chłopak Cabel. Mają za zadanie znaleźć wśród nauczycieli gwałciciela. Po rozmowie z kapitanem policji Janie dowiaduje się że pani Stubin tak samo jak ona pracowała dla policji. Janie dostaje zielony dziennik, kiedy go czyta odkrywa przerażającą prawdę na temat łowców snów. Pani Stubin opisuje Radość i Lęk widzenia snów. Nareszcie Janie rozumie dlaczego pani Stubin była niewidoma i sparaliżowana,  dochodzi do niej że to samo ją czeka. ?Mgła? jest drugą częścią książki i bardzo zaskakuje swoim wątkiem kryminalnym a także nowymi informacjami o niezwykłych zdolnościach.

Książka Lisy McMann pt. ?Koniec? jest to kontynuacja bestsellerów ?Sen? i ?Mgła?. Janie i jej chłopak Cabel jadą na wakacje żeby odpocząć od życia codziennego. Jednak już po kilku dniach do Janie dzwoni Carrie z informacją iż jej matka jest w złym stanie. Dziewczyna wraca i dowiaduje się że jej ojciec którego nigdy nie widziała jest w szpitalu. Nie może z nim porozmawiać, ponieważ jest w śpiączce i najprawdopodobniej już dużo czasu mu nie zostało. Janie rozpoczyna swoje śledztwo, chce jak najwięcej się dowiedzieć na jego temat. Dzięki zdolnością które posiada wpada w jego sen i dowiaduje się że jej ojciec też był łowcą snów, dlatego wybrał życie w izolacji i zostawił jej matkę. Za nie długo ojciec umiera dziewczyna jest przybita tą informacją. Teraz tez musi podjąć decyzje albo zostawi Cabela i będzie żyła jako samotnik albo poprzez swoje umiejętności w wieku 20 lat straci wzrok. ?Koniec? jest ostatnią częścią i najbardziej intrygującą co wybierze Janie z pośród dwóch złych rozwiązań.

  • Heather Gudenkauf – ‚Małe cuda’

‚Małe cuda’ autorstwa Heather Gudenkauf to niesamowita opowieść o macierzyństwie, sprawiedliwości i odpowiedzialności. Jest wzruszającą historią ukazującą prawdziwy świat i prawdziwych ludzi. Świat, w którym ideały nie istnieją, a każdy człowiek popełnia błędy. Główna bohaterka ? Ellen jest pracownikiem społecznym, który swoją pracę traktuje jako misję.

Poświęca swoim podopiecznym każdą wolną chwilę. Nagle jej prywatne szczęśliwe życie ulega zmianie, gdy przez moment nieuwagi niemal traci ukochaną osobę. Ellen wpada w pułapkę systemu, którego częścią była od lat.

Nieoczekiwanie jej losy zbiegają się z losami małej Jenny, która traci kontakt z samotnie wychowującym ją ojcem i jest zmuszona radzić sobie sama. Dla obu z nich znajomość ta jest wielkim darem, pomimo iż bohaterki początkowo nie są świadome jak bardzo mogą sobie wzajemnie pomóc.

Magdalena Święch – kl. 3 tak

Okładka książki Krzywe 10
  • Ewa Nowak – ‚Krzywe’

Książka Ewy Nowak pt ?Krzywe 10 ? to powieść opowiadająca o grupie 15-letnich przyjaciół spędzających wakacje na Mazurach w miejscowości Krzywe. Autorka opisuje wiele niesamowitych historii miłosnych, pokazuje nam prawdziwą przyjaźń, problemy rodziców z dziećmi ,a także te z którymi stykają się nastoletnie dziewczyny. Atmosfera jest miła dzięki czemu bardzo dobrze czyta się tą książkę . Ta opowieść jest zabawna, ciekawa i interesująca przez spojrzenie na świat i problemy które nam ukazuje autor. Uczy nas jak radzić sobie z przeciwnościami losu i niepowodzeniami.         

 Jest to kolejna książka Ewy Nowak z serii ‚Mięta’, która zachwyca i którą polecam – Kinga Zdrada Kl I TAK

  • John Green ?Papierowe miasta?

Książka Johna Greena pt ?Papierowe miasta ? jest powieścią idealną dla młodych nastolatków. Głównym bohaterem powieści jest 18-letni Quentin- spokojny, wrażliwy chłopiec a także wierny przyjaciel, który od najmłodszych lat przyjaźni się z Margo Roth Spiegelman- dziewczyną bardzo popularną i rozpoznawalną wśród rówieśników, żyjącą pełnią życia . Kiedy Margo potrzebuje pomocy zwraca się do chłopca. Na następny dzień po nocnych wydarzeniach dziewczyna znika a  Quentin podejmuje decyzje aby ją odnaleźć? Papierowe miasta to powieść wzruszająca i bardzo interesująca. Opowiada ona o prawdziwej przyjaźni i pierwszej miłośći. Książka odkrywa prawdziwe oblicze ludzi i ich intencje. Pozwala spojrzeć na życie z innej perspektywy a także zmusza do refleksji.          

John Green napisał kolejną wspaniała książkę którą warto przeczytać.
Koniecznie przeczytaj – Kinga Zdrada Kl I TAK

Okładka książki Krzyk

  • Jordi Sierra i Fabra ?Krzyk?

Książka Jordi Sierra i Fabra pt ?Krzyk? opowiada historię 17-letniej Patrici która uwielbia czytać książki oraz pisać. Jest zagubioną i zamkniętą w sobie nastolatką. Chce bardzo spełnić swoje marzenie o napisaniu książki, jednak nie ma oparcia ze strony rodziców kórzy nie wierzą w jej ambicje. Lubi śpiewać i komponować dlatego też dołacza do zespołu muzycznego. Patricia jest bardzo odpowiedzialną dziewczyną, która wie co chce w życiu robić. Ma oparcie w przyjacielu na którego pomoc zawsze może liczyć. Powieść jest bardzo interesująca i ciekawa dzięki sposobowi napisania czyli pamiętnika nastolatki .

Polecam -Kinga Zdrada Kl.I TAKDrzewo migdałowe - Corasanti Michelle Cohen
Młody Palestyńczyk ? Ahmad ? żyje ze świadomością, że nie jest w stanie wygrać z logiką okrutnej wojny. Dorasta w środowisku przesiąkniętym strachem przed utratą domu, pracy albo życia. Najgorsza jest jednak obawa o bliskich. Nie wiadomo, co przyniesie jutro. W dwunaste urodziny Ahmad staje twarzą w twarz z najgorszymi widmami. Siostra traci życie, ojciec z jego winy trafia do więzienia, izraelskie wojsko konfiskuje dom, a ukochany brat pała żądzą zemsty, która może go doprowadzić tylko do zguby. Ahmad musi się zaopiekować skrzywdzoną rodziną i odnaleźć lepszą przyszłość dla siebie. Obdarowany cudownym umysłem, zdolnym przełamać wszelkie matematyczne granice, chce dać nadzieję sobie, swoim bliskim i udręczonej ojczyźnie.
Napisana z rozmachem opowieść o rodzinie, miłości i przyjaźni, której tłem jest konflikt, od pół wieku wyniszczający krainę drzew migdałowych.

Okładka książki Ty jesteś moje imię

Trwa wojna, zniewoleni mieszkańcy Warszawy żyją w cieniu łapanek i ulicznych egzekucji. Gruzy pozostałe po kampanii wrześniowej, wszechobecne cierpienie i strach to nie najlepsza sceneria dla miłości. Jednak właśnie wtedy krzyżują się drogi Basi i Krzysztofa. Dziewiętnastoletnia dziewczyna i piękny poeta. Trochę nieśmiali, odrobinę zagubieni, bardzo zakochani. Ponad czarną otchłanią okupacji, …

Okładka książki Powiedz mi, kim jestem

Guillermo, na polecenie ciotki, bada tajemnicze dzieje swojej prababki, Amelii, o której wiadomo tylko, że przed wybuchem Wojny Domowej w Hiszpanii, porzuciła męża i syna i uciekła z jakimś mężczyzną. Guillermo dociera do świadków życia prababki i poprzez ich relacje poznajemy burzliwe życie Amelii, dziewczyny z dobrego domu, która zostaje wciągnięta w kręgi rewolucyjne Madrytu lat 30 XX wieku. Uw…( wypożycz, dowiesz się więcej…)

Drodzy Czytelnicy, na wakacjach zakupiłam sporo ciekawych książek, (Tytuły  znajdziecie w dziale „Nowości 2014 )w tym nowości czytelniczych ,  do wypożyczania których serdecznie zapraszamy w r.szk. 2014/15!

Zakazana miłość
Prywatna wojna
Na niebie nagle rozsypują się ptaki; wzdrygam się, serce podchodzi mi do gardła. Na drobiazgi reaguję jak na coś brutalnego. I w tym momencie podejmuję decyzję.
1940, Guernsey.

Vivienne de la Mare czeka w napięciu, aż spadną bomby. Zamiast tego następuje cicha kapitulacja i łagodna z pozoru okupacja. Nic nie jest już bezpieczne.Mąż Vivienne walczy na froncie, a jej maska idealnej żony zaczyna pękać. W tym nowym życiu wróg mieszka po sąsiedzku. Drobne akty życzliwości ze strony jednego z niemieckich oficerów wydają się zdradą. Ale jak można nienawidzić wroga, jeśli znasz jego imię, jeśli sprawia on, że czujesz, że żyjesz, gdy wszystko wokół ciebie umiera?Vivienne toczy swoją prywatną wojnę. Z jednej strony bezpieczny, sekretny, pełen miłości świat, który mogłaby zbudować ze swoim kapitanem; z drugiej cnotliwa samotność i niebezpieczeństwo. Czas, żeby Vivienne wybrała: kolaboracja albo opór?Margaret Leroy zgłębia problem zakazanych związków w tym przerażającym czasie. W najmroczniejszych chwilach historii żaden wybór nie jest łatwy.

szmaragdowa-tablica-p-iext21288055Szmaragdowa Tablica

Bestseller w Hiszpanii, sprzedany w ponad 100 000 egzemplarzy.

Zakazana miłość i wojna, historia i współczesność, romans i dzika zazdrość, tajemniczy obraz i opętanie chciwością – powieść „Szmaragdowa tablica” Carli Montero jest jednocześnie przerażająca i zachwycająca.

Początek XXI wieku, Madryt. Ana pracuje w Muzeum Prado i wiedzie dostatnie życie u boku Konrada, niemieckiego kolekcjonera dzieł sztuki, do czasu, aż pewien list napisany podczas II wojny światowej naprowadza go na ślad tajemniczego obrazu Giorgione, namalowanego w epoce renesansu. Konrad, skuszony wielką wartością dzieła, namawia Anę, aby zajęła się jego poszukiwaniem. Mimo wielu trudności Ana odkrywa nie tylko zawiłe losy rodziny, która od pokoleń strzeże obrazu, ale także niezwykłą prawdę, która całkowicie odmienia jej życie.

Paryż podczas niemieckiej okupacji. Major SS Georg von Bergheim, bohater wojenny, dostaje rozkaz, aby odnaleźć obraz Giorgionego. Hitler jest przekonany, że dzieło kryje wielki sekret, a kto go odkryje, zapanuje nad światem. Poszukiwania prowadzą majora do francuskiej Żydówki Sarah Bauer. Rozpoczyna się niebezpieczna gra, której konsekwencji oboje się nie spodziewali.

„Szmaragdowa tablica” to niezwykła opowieść o zakazanej miłości, która zdarzyła się wbrew przeciwnościom. To także wciągająca historia o poszukiwaniu zagadkowego dzieła sztuki.

Droga do Różan

Romantyczna opowieść o miłości, przyjaźni i rodzinie

Dworek w Różanach to rodzinny dom Zosi Boruckiej, która żyje tam szczęśliwie z ojcem, swoją dawną nianią Zuzanną, wśród przyjaciół. Z pasją zajmuje się kwiatowym ogrodem oraz ekologicznymi uprawami. I marzy o założeniu rodziny z Krzysztofem, którego kocha od dawna.
Jednak życie bywa przewrotne ? rodzina Boruckich traci ukochane Różany. W Krakowie Zosia zaczyna nowe, zupełnie inne życie. Czy zazna jeszcze radości i szczęścia? Spełni marzenia o miłości? Czy otuchę i wsparcie da jej Krzysztof czy Eryk ? przyjaciel, który nie ukrywa, że chciałby być kimś więcej?

Romantyczna opowieść o miłości, przyjaźni i rodzinie. O tym, że chcemy kochać i być kochane. O przyjemności, jaką czerpiemy z drobnych rzeczy: zapachu świeżego chleba, smaku konfitury z czereśni, feerii barw różanego ogrodu, spotkań z bliskimi. O radości życia. O szczęściu.

wiosna-w-rozanach-d-iext23090011

?Wiosna w Różanach?

Bogny Ziembickiej to kontynuacja wciągającej powieści ?Droga do Różan?.

Główną bohaterką jest Zosia Borucka spodziewająca się dziecka. Ma wszystko, o czym zawsze marzyła. Odzyskała rodzinny dom i jest w szczęśliwym związku z jej ukochanym Krzysztofem. Niestety los bywa przewrotny, o czym okrutnie się przekona…

w-imie-milosci-d-iext21689813W imię miłości

Jako zastępca prokuratora Nina Frost prowadzi postępowania w najtrudniejszych sprawach dotyczących przemocy wobec dzieci. Nieraz przeżywa frustrację, gdy sprawcom udaje się wykorzystać luki prawne i uniknąć kary. Z doświadczenia wie, że aby skutecznie poruszać się po tym polu minowym, musi okazywać współczucie ofiarom, zaciekle walczyć o sprawiedliwość, ale jednocześnie zachowywać dystans.

Kiedy jednak Nina i jej mąż odkrywają, że ich pięcioletni syn Nathaniel padł ofiarą molestowania seksualnego, o żadnym dystansie nie może być już mowy. Nagle bariera między życiem zawodowym a prywatnym całkowicie znika; wszystko, co do tej pory wydawało się proste i oczywiste, ulega całkowitemu przewartościowaniu. Nina zdaje sobie sprawę, że w sądach trudno będzie uzyskać zadośćuczynienie za krzywdę, jaka spotkała Nathaniela. Ogarnięta rozpaczą i niepohamowanym gniewem, rozpętuje wojnę, w której może stracić wszystko, co dla niej najcenniejsze.

zakochana-modelka-d-iext23640246Zakochana modelka

Latem 1890 roku Vincent van Gogh przybywa do idyllicznej francuskiej wioski Auvers-sur-Oise. To tutaj spędzi ostatnie siedemdziesiąt dni swojego życia pod opieką doktora Gacheta, homeopaty, malarza amatora i kolekcjonera sztuki. W tym okresie stworzy ponad siedemdziesiąt obrazów, w tym dwa portrety dwudziestojednoletniej córki lekarza, Marguerite Gachet.

Od śmierci matki Marguerite jest ofiarą opresyjnej atmosfery ojcowskiego domu, zmuszoną spełniać zachcianki ojca oraz brata i troszczyć się o ich potrzeby. Przez lata wiedzie samotne życie i jest świadkiem dziwactw, a także budzących wątpliwości praktyk lekarskich ojca. Marguerite wierzy, że przybycie Vincenta zapowiada odmianę jej losu. W miarę rozkwitu jej związku z cierpiącym artystą dziewczyna czuje przypływ śmiałości, poznając tajemnice ojcowskiego domu, uczy się poruszać po ścieżkach zakazanego romansu, idąc za przykładem kochanki ojca oraz jej nieślubnej córki Louise-Josephine.

„Zakochana modelka” odtwarza frapujące i żarliwe ostatnie miesiące życia Vincenta oraz trudny związek młodej, pełnej nadziei dziewczyny z artystą na krawędzi rozpaczy. Książka będąca zarazem romansem, jak i powieścią opartą na rzetelnych, drobiazgowo zebranych informacjach, zgłębia złożone relacje między pacjentem a lekarzem, a zwłaszcza między malarzem i jego ostatnią muzą.

Maybe Someday

To jedna z najlepszych książek Colleen Hover, popularnej autorki bestsellerów dla młodzieży. Historia pełna pasji, namiętności, ale też bólu i zdrady. Muzyka pełni w niej rolę istotną rolę ? zbliża bohaterów do siebie, jak i wszystko komplikuje. Zaczniesz ją czytać i nie przestaniesz, bo wciąż będziesz się zastanawiać, czy ?może kiedyś? zamieni się na ?właśnie teraz??

Ride jest utalentowanym muzykiem, który pięknie gra na gitarze. Jednak od jakiegoś czasu nie napisał żadnej piosenki. Ćwicząc na balkonie, zauważa dziewczynę z sąsiedztwa, śpiewającą do jego… muzyki. Postanawia ją poznać. Sydney ma chłopaka i stabilne życie. Na pozór, bo nagle wszystko wywraca się do góry nogami.Ride i Sydney spotkali się w złym momencie. Cały czas coś ich do siebie ciągnie, mimo że starają się odepchnąć to uczucie bardzo daleko. Czy uda im się być razem? I ile serc zostanie złamanych?Colleen Hoover jak zwykle wywołuje wzruszenie u swoich czytelniczek. Nie pisze kolejnych szablonowych historii ? każda z nich jest wyjątkowa, inna i ma w sobie to coś, co sprawia, że chcemy jeszcze więcej. W ?Maybe Someday? fabułę komplikuje fakt, że jeden z bohaterów jest w związku. Zaczęłam się zastanawiać, czy jednak…

Hopeless
Czasem odkrycie prawdy może odebrać nadzieję szybciej niż wiara w kłamstwa. To właśnie uświadamia sobie siedemnastoletnia Sky, kiedy spotyka Deana Holdera. Chłopak dorównuje jej złą reputacją i wzbudza w niej emocje, jakich wcześniej nie znała. W jego obecności Sky odczuwa strach i fascynację, ożywają wspomnienia, o których wolałaby zapomnieć. Dziewczyna próbuje trzymać się na dystans ? wie,…